Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Indie odnotowują ponad 400 000 nowych przypadków koronawirusa i kraje, które zgłosiły niedobór szczepionki COVID-19

Druga fala COVID-19 w Indiach po raz pierwszy przekroczyła 400 000 nowych codziennych infekcji w sobotę, gdy kraj rozpoczął masową kampanię szczepień dla wszystkich dorosłych, pomimo ostrzeżeń kilku stanów o poważnych niedoborach.

Władze zgłosiły 401 993 nowe przypadki w ciągu ostatnich 24 godzin, co stanowi najwyższą dzienną liczbę na świecie, po 10 kolejnych dniach obejmujących ponad 300 000 nowych dziennych przypadków.

Według danych Federalnego Ministerstwa Zdrowia liczba zgonów z powodu COVID-19 wzrosła o 3523, co daje łączną liczbę zgonów w Indiach do 2111853.

Największy na świecie producent szczepionek COVID-19 ma ograniczoną liczbę dostępnych zastrzyków, zaostrzając falę infekcji, która ogarnęła szpitale i kostnice, gdy rodziny walczą o leki i niedobór tlenu.

Bengal Zachodni w Indiach nie był w stanie rozpocząć kampanii szczepień dorosłych w wieku od 18 do 45 lat w sobotę z powodu braku szczepionek. Starszy stanowy urzędnik ds. Zdrowia powiedział, że stan wezwał rząd federalny do zapewnienia większej ilości dostaw i odmówił podania nazwiska, ponieważ nie ma upoważnienia do wypowiadania się w mediach.

Premier ciężko poszkodowanego stanu Delhi zaapelował do ludzi, aby nie stali w kolejkach do ośrodków szczepień i obiecał więcej szczepień „jutro lub pojutrze”.

Pracownicy medyczni, którzy używają środków ochrony osobistej, instalują zbiorniki tlenu
Duża liczba urazów wywiera presję na szpitale.(

AP

)

Stan Odisha we wschodnich Indiach poinformował, że otrzymał przesyłkę zawierającą 150 000 nabojów, ale umożliwiłby tylko niewielkiej liczbie osób oddanie strzału z powodu ograniczeń blokujących uniemożliwiających poruszanie się.

W Ahmedabadzie, głównym mieście handlowym Gudżaratu, miejscu urodzenia premiera Narendry Modi, w kolejce ustawiono setki ludzi.

„Przyjąłem pierwszą dawkę i apeluję do wszystkich uczniów, aby otrzymali szczepionkę i byli bezpieczni” – powiedział Raj Shah, 27-letni student z Ahmedabad.

Pacjenci z COVID-19 nie mają dostępu do opieki medycznej

Tymczasem zdesperowani pacjenci z koronawirusem nadal odwiedzali szpitale pomimo braku łóżek.

Z trudem łapiąc powietrze 62-letnia Vijay Gupta została odrzucona przez Szpital Świętej Rodziny, prywatny obiekt non-profit w południowo-wschodniej stolicy Indii, gdzie wszystkie jej 385 łóżek zostało zapełnionych.

Pacjent zakażony wirusem Covid-19 leży na łóżku szpitalnym.
Łóżka szpitalne są trudne do zdobycia w Indiach, ponieważ pacjenci z COVID-19 muszą jeździć ze szpitala do szpitala, aby je znaleźć.(

AP

)

Kiedy czeka przed szpitalem, jego rodzina i przyjaciele dyskutują, co robić dalej.

„Wędrowaliśmy od 6 rano w poszukiwaniu łóżka” – powiedział przyjaciel pana Gupty, Rajkumar Khandelwal. „Gdzie możemy iść?”

Rodzina Indii opłakuje COVID-19
Naukowcy ostrzegli rząd przed bardziej zaraźliwymi wariantami COVID-19, ale nie podjęli środków, aby zapobiec wzrostowi infekcji.(

AP

)

Pożar szpitala 190 kilometrów na południe od Ahmedabad zabił 16 pacjentów z koronawirusem i dwóch pracowników, co jest ostatnim z serii śmiertelnych wypadków szpitalnych.

Modi złożył kondolencje rodzinom ofiar na Twitterze, kilka godzin po tym, jak zamieścił zdjęcia przedstawiające go modlącego się w świątyni sikhijskiej w stolicy, New Delhi.

Ładowanie

Reuters

READ  Krok w Nowej Zelandii: Starożytne „Wędrujące Drzewo” zdobywa nagrodę Drzewa Roku | Drzewa i lasy