Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Indie ograniczają eksport ryżu, aby uspokoić rynek krajowy, a światowe ceny prawdopodobnie wzrosną

Indie ograniczają eksport ryżu, aby uspokoić rynek krajowy, a światowe ceny prawdopodobnie wzrosną

Handlowcy powiedzieli, że decyzja Indii o zakazie eksportu białego ryżu innego niż basmati zachęci handlowców do anulowania umów sprzedaży około 2 milionów ton zboża o wartości 1,4 miliarda dolarów na rynku światowym.

Indie, które odpowiadają za 40 procent światowego eksportu ryżu, nakazały w czwartek wstrzymanie największej kategorii eksportu ryżu, aby obniżyć ceny krajowe, które w ostatnich tygodniach wzrosły do ​​wieloletnich maksimów, ponieważ niestabilna pogoda zagraża produkcji.

Handlowiec z Bombaju spodziewał się, że rząd nałoży ograniczenia na eksport ryżu, a handlowcy otrzymywali akredytywy lub gwarancje płatności w ciągu ostatnich kilku dni.

„Ale handel nie spodziewał się, że rząd tak szybko nałoży ograniczenia. Spodziewali się, że wejdą one w życie w sierpniu lub wrześniu” – powiedział.

„W rezultacie kupcy ci nie mają innego wyboru, jak tylko skorzystać z klauzuli siły wyższej, aby anulować umowę”.

Siła wyższa odnosi się do nieprzewidzianych okoliczności zewnętrznych, które uniemożliwiają stronie umowy wypełnienie jej zobowiązań.

Czterech handlowców potwierdziło, że kontrakty na eksport około dwóch milionów ton ryżu o wartości 1,4 miliarda dolarów mogą zostać anulowane.

Rząd powiedział w czwartek, że zakaz zacznie obowiązywać od 20 lipca, a eksport będzie dozwolony tylko dla aktualnie ładowanych statków, a nie dla przyszłych przesyłek wspieranych akredytywami.

„Handlowcy zwykle podpisują umowy z wyprzedzeniem, więc kontrakty podpisane na kilka następnych miesięcy nie mogą być teraz zrealizowane” – powiedział Reuterowi Nitin Gupta, starszy wiceprezes Olam Agri India.

Przed wprowadzeniem zakazu eksportu Indie sprzedawały miesięcznie około 500 000 ton białego ryżu innego niż basmati. (AP: Anupam Nath)

Wraz ze wzrostem światowych cen ryżu ceny krajowe prawdopodobnie spadną

Gupta powiedział, że przed wprowadzeniem zakazu eksportu Indie sprzedawały miesięcznie około 500 000 ton białego ryżu innego niż basmati.

READ  czuwanie dla królowej Elżbiety w Edynburgu; Książę Andrzej dokucza. Anthony Albanese wezwał do uwzględnienia federalnych przepisów ICAC; Zaprosił króla Karola do odwiedzenia Australii

B. V. Krishna Rao, prezes Stowarzyszenia Eksporterów Ryżu, powiedział, że w różnych indyjskich portach ładuje się około 200 000 ton ryżu i taka ilość zostanie wywieziona.

Rao powiedział, że rząd powinien również zezwolić eksporterom posiadającym ważne akredytywy na wysyłanie przesyłek.