Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Inwestowanie w OZE w Polsce

Inwestowanie w OZE w Polsce

Northampton, MA / AccessWire / 6 marca 2023 r. /

W Mondelēz International dążymy do osiągnięcia naszego celu Celem na rok 2050 jest zerowa emisja gazów cieplarnianych netto W całym naszym łańcuchu wartości. Jako nowy krok mamy przyjemność ogłosić znaczącą inwestycję w energię odnawialną wytwarzaną przez elektrownie fotowoltaiczne w Polsce, stanowiącą znaczący wkład w ten długoterminowy cel.

W rzeczywistości podpisaliśmy 12-letnią umowę na zakup wirtualnej energii w Polsce z GoldenPeaks Capital, szwajcarską firmą inwestującą w odnawialne źródła energii w całej Europie. GoldenPeaks Capital będzie dostarczać rocznie około 126 GWh bezemisyjnej, odnawialnej energii elektrycznej wytwarzanej przez różne elektrownie słoneczne w Polsce o szczytowej mocy 109 MW.

Umowa ma na celu zaoszczędzenie 1 miliona ton metrycznych ekwiwalentu CO2 w uzgodnionym okresie. To z grubsza zrekompensuje ślad węglowy związany z energią elektryczną ośmiu międzynarodowych fabryk Mondelēz w Polsce, w tym zakładów w Płońsku, Tomaszowie Mazowieckim, Jankowicach, Jarosławiu, Bielanach Wrocławskich, Cieszynie i Skarbimierzu. Rozpoczęcie produkcji energii planowane jest na marzec 2023 r.

Roman CytgoPrezes zarządu Mondelez Polska Production powiedział: „Jesteśmy dumni z inwestycji w energię odnawialną w MDLZ Poland. To nie tylko przyspieszy nasze obecne wysiłki na rzecz zmniejszenia naszego śladu emisyjnego w lokalnym łańcuchu dostaw w ośmiu zakładach, ale także pomoże uczynić z niej bardziej zrównoważoną firmę zajmującą się przekąskami”.

„Współpraca z Goldenpeaks Capital w Polsce jest doskonałym dowodem na to, że zmieniamy sposób prowadzenia działalności w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości” – dodał. Marcina Tobraka, Starszy Dyrektor Zarządzający na Polskę i kraje bałtyckie. „Jestem dumny z tego, że nasi konsumenci, kupując ulubione lokalne marki, takie jak Milka, Prince Polo, Delicje, San czy Lupizzi, robią to z myślą o środowisku”.

To pozytywny, duży krok w realizacji naszych ambicji budowania bardziej zrównoważonej firmy produkującej przekąski.

Zobacz więcej multimediów i więcej historii ESG od Mondelēz International na 3blmedia.com.

READ  Nastroje polskiego hutnictwa pozostają negatywne – analitycy

Informacje kontaktowe:
Rzecznik prasowy: Mondelēz International
Strona internetowa: https://www.3blmedia.com/profiles/mondelez-international
E-mail: [email protected]

Źródło: Międzynarodowy Montez