Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Istnieje wiele różnych przyczyn epilepsji

Padaczka to termin używany do określenia zaburzenia mózgu, które powoduje drgawki. Istnieje wiele różnych rodzajów padaczki, a także różne rodzaje napadów padaczkowych. Jeśli jednak wystąpią napady padaczkowe, nie musi to oznaczać, że zostanie u Ciebie zdiagnozowana padaczka.

P: Co to jest napad padaczkowy?

a. Opisuję napad jako przejściowy objaw kliniczny lub objaw związany z nieprawidłową aktywnością elektryczną w mózgu, prawie jak zwarcie. Mózg jest pełen różnych neuronów i sieci, które współpracują ze sobą w bardzo zorganizowany sposób, a „zwarcie” aktywności elektrycznej może wywołać objawy kliniczne w postaci napadu. Jeśli masz napad, ważne jest, aby zostać szybko oceniony.

P: Co to jest epilepsja?

a. Chorzy na padaczkę mają predyspozycje do napadów padaczkowych przez całe życie. Jednorazowy napad nie oznacza, że ​​masz epilepsję. Jednym ze sposobów diagnozowania padaczki jest sytuacja, w której dana osoba ma więcej niż dwa niesprowokowane napady w odstępie dłuższym niż 24 godziny.

P: Jak długo zwykle trwają napady padaczkowe?

a. Napad trwa zwykle od kilku sekund do dwóch lub trzech minut. Może trwać dłużej, ale najczęściej trwa od jednej do trzech minut.

P: Czy wiemy, co powoduje epilepsję?

a. Istnieje wiele różnych przyczyn epilepsji. Jest to schorzenie, które dotyka pacjentów w każdym wieku, od noworodków po osoby starsze. Padaczka występuje głównie u osób starszych z powodu wcześniejszych udarów. W dzieciństwie czynniki związane z genami mogą powodować epilepsję, ale typowe jest również, że dzieci wracają do zdrowia po napadach.

P: Czy istnieją czynniki ryzyka padaczki?

a. Kiedy oceniam pacjenta, który po raz pierwszy miał napad padaczkowy, pytam o czynniki ryzyka wystąpienia padaczki. Obejmuje to historię przedwczesnego porodu, opóźnienia rozwojowe w dzieciństwie, infekcje mózgu, takie jak zapalenie opon mózgowych, rodzinną historię padaczki, historię urazowego uszkodzenia mózgu i krwawienia w mózgu.

READ  Niepowodzenie szczepionek G7 przyczynia się do 600 000 zgonów, którym można zapobiec – świat

P: Jakie są dostępne opcje leczenia padaczki?

a. Zależy to od każdego pacjenta i rodzaju padaczki, na jaki cierpi, ale generalnie przepisujemy leki przeciwdrgawkowe, aby kontrolować napady padaczkowe. Pacjenci, którzy nie tolerują leków przeciwpadaczkowych, mogą zostać poddani ocenie w ośrodku chirurgicznym padaczki w celu poddania się ocenie przedoperacyjnej w celu ustalenia innych opcji leczenia. Obejmuje to testy neuropsychologiczne i specjalne testy obrazowe, aby sprawdzić, czy pacjent jest kandydatem do operacji. Chirurgia może wyleczyć osobę z padaczki przy jednoczesnym zachowaniu jakości jej życia i pamięci, jeśli jest odpowiednio dobrana i operacja jest przeprowadzona prawidłowo. Urządzenia takie jak stymulator nerwu błędnego mogą również pomóc w zmniejszeniu napadów, a dieta ketogeniczna również wykazano, że zmniejsza napady.

Paul Lavigne, MD, neurolog z MyMichigan Health.