Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA udostępnia piękny film o wysokości Ziemi uchwycony przez Oriona

NASA udostępniła niesamowity materiał, który pokazuje Ziemię wschodzącą za Księżycem.

Został schwytany 28 listopada, gdy Orion krążył wokół naszego najbliższego sąsiada podczas misji testowej Artemis I, podczas której odbył się pierwszy lot rakiety Space Launch System (SLS) nowej generacji NASA.

Zapytany w komentarzach, dlaczego dwa ciała niebieskie chwieją się w materiale, NASA wyjaśniła: „Niewielkie chybotanie jest spowodowane tym, że kamera była nieruchoma na układzie słonecznym statku kosmicznego, podczas gdy Księżyc i Ziemia nadal poruszały się po swoich orbitach względem Oriona”, dodając, że materiał filmowy jest odtwarzany szybko 900 razy szybciej niż oryginalna prędkość.

Dodaj kolejnego komentatora Pewna stabilność w nagraniu przed udostępnieniem.

Również w Boże Narodzenie Biuro Historii NASA udostępniło słynną migawkę „Earthrise” wykonaną dokładnie 54 lata temu podczas misji Apollo 8 w 1968 roku.

" Przybyliśmy tędy, aby zbadać Księżyc, a co najważniejsze, odkryliśmy Ziemię” – Bill Anders, astronauta Apollo 8

" Wschód Ziemi ” Jeden z najpotężniejszych obrazów w @pracownikJego historia, Anders ją odebrał #OTD W 1968 roku załoga Apollo 8 krążyła wokół Księżyca. pic.twitter.com/uqORVUyVZf

i[مدش]. Biuro Historii NASA (@NASAhistory) 24 grudnia 2022 r

Bezzałogowa misja Artemis I rozpoczęła się 16 listopada i zakończyła katastrofą Oriona u wybrzeży Kalifornii 11 grudnia.

Podczas swojego pobytu w kosmosie Orion zbliżył się na odległość zaledwie 80 mil od powierzchni Księżyca, zanim wszedł na orbitę, która zabrała go 268 553 mil od Ziemi, o punkt dalej niż jakikolwiek statek kosmiczny klasy astronautów, który kiedykolwiek podróżował z naszej planety.

Już za kilka lat astronauci będą latać na pokładzie statku kosmicznego Orion w ramach misji Artemis II, która będzie podążać tym samym torem lotu, co Artemis I.

Następnie, w misji, która może się odbyć już w 2025 roku, NASA użyje Oriona w misji Artemis III, która będzie miała na celu umieszczenie pierwszej kobiety i pierwszej kolorowej osoby na Księżycu. Podczas kolejnych lotów NASA planuje zbudować bazę księżycową, w której astronauci będą mogli spędzać dłuższe okresy badając powierzchnię Księżyca. Patrząc w przyszłość, chce wykorzystać Księżyc jako miejsce postoju dla pierwszej załogowej misji na Marsa w latach 30. XXI wieku.

READ  Technologia szczepionek COVID-19 daje nadzieję

Chcesz zobaczyć 25-dniową misję Artemidy I w zaledwie 60 sekund? Trendy cyfrowe obejmują Cię.

Zalecenia redaktorów