Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

IT Logistics : przejmuje działalność centrum dystrybucyjnego Auchan w Łęcznym w Polsce.

Argon, 2 maja 2023 r

„Zaangażowany zespół, nowoczesne rozwiązania oraz umiejętność dostosowania procesów magazynowych do specyfiki różnych sklepów pozwolą nam zapewnić sprawne i terminowe dostawy. Po trzech miesiącach przejęcia operacji magazynowych poprzedniego operatora jesteśmy w pełni operacyjni. oczekiwane zadania”. –

Marek Dzumyk, dyrektor centrum dystrybucyjnego Lędziny.

W celu uzyskania efektywności, przestrzegania norm BHP dla swoich pracowników, IT Logistics wdrożyło kilka dostosowanych rozwiązań technologicznych, takich jak in-magazynowy, głosowy system produkcji zamówień.

Ponadto, w ramach zdecydowanego podejścia Aachen Polska do kwestii ochrony środowiska, IT Logistics zdecydowało się na opracowanie zrównoważonych i niskoemisyjnych rozwiązań w obrębie magazynu. Mają one na celu zmniejszenie zużycia energii, wytwarzania odpadów i śladu węglowego wszystkich działań logistycznych na miejscu. Dzięki temu Lędziny otrzymały certyfikat BREEAM w bardzo dobrym stanie. Normy ISO i IFS (International Food Standard) są również przestrzegane przez specjalistę ds. logistyki we wszystkich jego działaniach.

Oddział w Lędzinach to drugi magazyn w Aachen w Polsce zarządzany przez IT Logistics. Pierwsza, zlokalizowana w Mszczonowie na powierzchni 47 000 m², dedykowana jest do przechowywania produktów przemysłowych (kosmetyki, środki czystości i artykuły gospodarstwa domowego), ale także produktów spożywczych, które nie wymagają temperatury kontrolowanej. Platforma dystrybuuje zamówienia do sklepów Auchan i e-commerce na północy kraju.

IT Logistics Polska SA, na czele której stoi Yann Belgi, jest częścią międzynarodowej Grupy IT Logistics i wiodącym operatorem logistyki kontraktowej dedykowanej dla sektorów handlu detalicznego, FMCG, e-commerce, kosmetycznego, odzieżowego i dóbr luksusowych. Zapewnia kompleksowe wsparcie w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

W Polsce ID Logistics posiada 3 agencje transportowe i obsługuje swoich partnerów w 17 centrach logistycznych o łącznej powierzchni magazynowej ponad 720 000 m². Obecnie zatrudnia około 6000 osób. Jej siedziba mieści się w Katowicach. Opierając się na celach CSR Grupy, IT Logistics Poland zawsze kieruje się chęcią prowadzenia jak najbardziej odpowiedzialnych zachowań.

READ  Koncerny wodne zagrażają polskim planom transportu węgla - Politico

IT Logistics, kierowana przez Erica Hemmera, to międzynarodowa grupa logistyki kontraktowej, której obroty do 2022 roku wyniosą 2,5 miliarda euro. IT Logistics zarządza 365 lokalizacjami w 17 krajach, operując na ponad 8 milionach m² w Europie, Ameryce, Azji i Afryce. 30 000 pracowników.

Dzięki portfelowi klientów, który jest zrównoważony między dystrybucją, handlem elektronicznym i produktami konsumenckimi, dział IT Logistics charakteryzuje się ofertą związaną z technologią na wysokim poziomie. Po opracowaniu podejścia społecznego i środowiskowego poprzez kilka oryginalnych projektów od momentu powstania w 2001 roku, grupa jest teraz zaangażowana w ambitną politykę CSR. Akcje IT Logistics są notowane na rynku regulowanym Euronext w Paryżu, sekcja A (kod ISIN: FR0010929125, Ticker: IDL).

Logistyka IT Kontakt dla prasy:

Plotka Generalna Agencja Tel. 01 42 93 04 04 [email protected]