Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kwietniowa inflacja w Polsce była najniższa od prawie roku

Kwietniowa inflacja w Polsce była najniższa od prawie roku

regionie dzisiaj

Środa, 3 maja 2023, 10:05

Roczna stopa inflacji w Polsce spadła w kwietniu do 14,70% z 16,10% w marcu i znajdzie się poniżej oczekiwań rynkowych na poziomie 15%, podał w piątek wstępny szacunek GUS.

Był to najniższy poziom od maja 2022 r., głównie za sprawą spowolnienia cen mieszkań i mediów (23,5% vs. 26% miesiąc wcześniej) oraz żywności i napojów bezalkoholowych (19,7% vs. 24%).

Jednocześnie spadły koszty transportu (-0,1% vs 3,9%). W ujęciu miesięcznym ceny konsumpcyjne wzrosły o 0,7% wobec wzrostu o 1,1% w marcu, a prognozy wskazują na wzrost o 0,9%.

Wspieraj Budapest Business Journal

Budowa branży dziennikarskiej godnej tej nazwy jest kosztownym przedsięwzięciem. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym można zaufać, prawdę, dokładność i bez strachu i przychylności.

Firmy wydawnicze na całym świecie mają trudności ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoliłby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla wyników. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcemy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości magazynu biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje datki.

READ  Rosyjskie i białoruskie ciężarówki utknęły na polskiej granicy od czasu wejścia w życie unijnego embarga