Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Izrael bombarduje domy w środkowej Gazie i zabija kilka rodzin  Wiadomości ze Strefy Gazy

Izrael bombarduje domy w środkowej Gazie i zabija kilka rodzin Wiadomości ze Strefy Gazy

Wraz z rozszerzaniem się izraelskiej agresji na środkową Strefę Gazy zwiększają się ofiary wśród ludności cywilnej w wyniku bombardowań domów mieszkalnych w Dajr al-Balah i obozu dla uchodźców Zawaida.

Co najmniej 15 cywilów zginęło w czwartkowy wieczór w izraelskich nalotach na domy czterech rodzin. Dziesiątki osób zostało rannych, a inni pozostali pod gruzami.

Somaya Ahmed, starsza kobieta, która przebywała w apartamentowcu, który został zaatakowany w Deir al-Balah, powiedziała, że ​​członkowie jej rodziny przygotowywali się do snu, gdy atak miał miejsce około 22:30.

„Moja siostra, jej mąż i dzieci zostali zabici” – powiedziała. „Wiele innych dzieci utknęło pod meblami i wołało o pomoc”.

„Pod nami są dwie inne rodziny, wszystkie zniknęły. Wszyscy zniknęli” – dodała.

Ratownikom medycznym do rana nie udało się odzyskać ciał i rannych. Ahmed powiedział, że w budynku schroniły się dziesiątki osób, w tym krewni i przyjaciele wysiedleni z dzielnicy Sheikh Radwan na północy.

„Nasz dom został tam zniszczony, a nasze dzieci zabite” – powiedziała.

Według niej nie jest to pierwszy raz, kiedy siły izraelskie zaatakowały otoczenie budynku. Ahmed powiedział, że przed środowym nocnym atakiem kilka nalotów spowodowało uszkodzenia okien i części kuchni.

READ  Plotki o celebrytach: twórcy Deuxmoi pokonują Instagram