Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Minister spraw zagranicznych oskarża rząd Zjednoczonego Sojuszu Postępowego o narażanie bezpieczeństwa narodowego

Minister spraw zagranicznych oskarża rząd Zjednoczonego Sojuszu Postępowego o narażanie bezpieczeństwa narodowego

NOWE DELHI: Minister finansów Nirmala Sitharaman w piątek oskarżyła poprzedni rząd Zjednoczonego Sojuszu Postępowego o „narażanie na szwank” bezpieczeństwa narodowego i utrudnianie pozwoleń środowiskowych, twierdząc jednocześnie, że rządem kierował „niekonstytucyjny” organ i „doskonały premier”, odnosząc się do Rady Narodowej Rada Doradcza i Sonia Gandhi, która stała na czele zespołu. Minister spraw zagranicznych powiedział, że co roku w ramach Zjednoczonego Sojuszu Postępowego toczy się co najmniej jeden poważny przypadek korupcji.

W reakcji na obserwację Kongresu na temat „białej księgi kłamstw” oraz tego, że jest to ćwiczenie polityczne mające na celu zdyskredytowanie poprzednich rządów, stwierdziła, że ​​dokument jest w całości oparty na dowodach i został przedstawiony parlamentowi. „Kwestionuję każdego, kto twierdzi, że ten dokument jest bezpodstawny. Wszystko z dowodami. „Kwestionuję każdego, kto twierdzi, że nie mamy dowodów” – powiedziała w programie House.

W swoim przemówieniu Sitharaman powiedziała, że ​​bezpieczeństwo narodowe zostało zagrożone podczas rządów Zjednoczonego Sojuszu Postępowego ze względu na brak kamizelek kuloodpornych i gogli noktowizyjnych dla żołnierzy. „…Więc w nocy nie mogli nic zrobić i obnażali się jak kaczki w całkowitej ciemności” – powiedział minister spraw zagranicznych.

Obwiniając rząd Zjednoczonego Sojuszu Postępowego za to, że nie zadał sobie trudu budowy infrastruktury granicznej, zacytowano wypowiedź ówczesnego ministra obrony AK Antony’ego: „Niepodległe Indie od wielu lat prowadzą politykę, zgodnie z którą najlepszą obroną nie jest rozwój naszych granic. Niezabudowana granica jest bezpieczniejsza niż granica.” „Zaawansowane.”


Powiedziała, że ​​rząd realizuje dwutorową strategię mającą na celu naprawienie błędów w zarządzaniu w przeszłości i wprowadzenie dalszych reform, które przyspieszą rozwój kraju. Dodała, że ​​w ciągu ostatnich dziesięciu lat budżet obronny podwoił się i zobowiązał rząd do pozyskiwania 75% kapitału z lokalnej produkcji.

Odnosząc się do zezwoleń wstrzymujących projekty w okresie UPA, Sitharaman wspomniała o „podatku Jayanthi” oraz o tym, jak średnie opóźnienie w wydawaniu zezwoleń wzrosło z 86 dni w 2011 r. do 316 dni w 2014 r. W związku z tym, jej zdaniem, powróciło „zezwolenie na wydanie zezwolenia”. Obecnie średni czas potrzebny na wycinkę skrócił się do 70 dni, a lesistość również wzrosła.

Twierdząc, że kwestia przywództwa stanowi „sedno” problemu niewłaściwego administrowania i niewłaściwego administrowania, FM stwierdziła, że ​​Sonia Gandhi była „superpremierem i władzą superkonstytucyjną”. „Na administrację wywierano presję i wysłano 710 plików w celu uzyskania zgody NAC. Dlaczego tak wiele plików tam trafiło? Czy był to organ konstytucyjny? To był organ niezgodny z konstytucją” – powiedziała.

READ  Zełenski apeluje o nowe wsparcie podczas swojej podróży do krajów bałtyckich

poszerza się


Atakując lidera RSP N. K. Premachandrana, który przedstawił w Lok Sabha alternatywny wniosek, twierdząc, że rząd przedstawił białą księgę z powodów politycznych bez żadnych podstaw, Sitharaman zapytał, dlaczego jego partia nie sprzeciwia się ustawodawstwu zainicjowanemu przez NAC. Zapytała: „Ale sprzeciwiacie się dokumentowi przedstawionemu przez wybrany rząd”.

Premachandran powiedział, że po 10 latach sprawowania urzędu rząd NDA wysuwa bezpodstawne zarzuty pod adresem poprzedniego rządu, które są „niesprawiedliwe, niewłaściwe, niesprawiedliwe i sprzeczne ze wszystkimi podstawowymi zasadami demokracji parlamentarnej”.

Wcześniej przywódca Kongresu Adhir Ranjan Chowdhury określił białą księgę jako „spichlerz i górę kłamstw” oraz że dokument ten jest niczym innym jak „manifestem wyborczym”. Zarzucił, że BJP oddaje się „polityce zawłaszczania, polityce korupcji i polityce narcyzmu”.