Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Izrael” celowo zabija ekipę telewizyjną Al-Mayadeen w południowym Libanie

Dzisiaj korespondentka Al-Mayadeen Farah Omar i fotograf Rabih Maamari zginęli śmiercią męczeńską w izraelskim zamachu bombowym, który celowo wycelował w nich, gdy właśnie zakończyli transmisję na żywo.

  • Farah Omar i Rabie Maamari, korespondentka i fotografka Al-Mayadeen.
    Farah Omar i Rabih Maamari, korespondent i fotograf telewizji Al-Mayadeen, którzy stali się celem izraelskiego nalotu.

PolaKorespondentka kanału, Farah Omar i fotograf Rabih Al-Maamari zginęli dzisiaj śmiercią męczeńską w izraelskim nalocie na ich lokalizację w mieście Teir Harfa w południowym Libanie.

Izraelski samolot bojowy wystrzelił dwie rakiety w kierunku obiektów Farah i Rabeh.

Farah i Rabie właśnie zakończyli transmisję na żywo o godzinie 10:00, podczas której przekazali aktualne informacje na temat ostatniego izraelskiego bombardowania południowego Libanu. Ona i jej koledzy stali się celem wkrótce po zakończeniu relacji i zniknięciu z anteny.

Izrael nie był przeciwny atakom na dziennikarzy i robił to wiele razy w ciągu ostatniego miesiąca, czy to w Gazie, czy w południowym Libanie.

Krótko po rozpoczęciu operacji Al-Aksa Powódź i wraz ze wzrostem izraelskich bombardowań południowego Libanu „Izrael” zbombardował dziennikarzy relacjonujących wydarzenia na południu, co doprowadziło do śmierci dziennikarza Reutersa Issama Abdullaha i ranienia dwóch osób inni. Reutera Dziennikarze i Al Jazeera załoga.

Ponownie 13 listopada Izrael przeprowadził nalot na ekipy medialne, m.in PolaW libańskim mieście Yaroun, niedaleko granicy. Jednak atak na szczęście nie pociągnął za sobą żadnych ofiar.

Telewizja Al-Mayadeen jest zakazana w okupowanej Palestynie

Zamierzone zabójstwo ukochanych kolegów Faraha i Rabiego następuje po tym, jak 13 listopada izraelski gabinet wojenny zatwierdził przepisy, które umożliwiłyby rządowi okupacyjnemu zakazanie i zamknięcie sieci medialnej Al-Mayadeen.

Zgodnie z decyzją, Pola Mówi się, że szkodzi to „bezpieczeństwu narodowemu” Izraela.

Komentując tę ​​kwestię Prezes Zarządu dr hab Sieć medialna Al MayadeenGhassan bin Jiddo potwierdził w wywiadzie dla radia Al Nour, że decyzja „Izraela” o zakazie… Pola „To nie była decyzja techniczna. To nie była nawet decyzja polityczna. W rzeczywistości była to decyzja wojskowa związana z bezpieczeństwem narodowym Izraela”.

READ  Asmaa, wysiedlona osoba z Gazy, marzy o powrocie do wykładów na Uniwersytecie w Sydney

Wyjaśnił, że „po raz pierwszy w historii Gabinet Wojenny, któremu Stany Zjednoczone wyznaczyły do ​​podjęcia najważniejszych decyzji podczas tej wojny, zebrał się, aby omówić siatkę Al-Mayadeen jako temat swojego porządku obrad”.

Czytaj dalej: Ben Jiddo obiecuje „Izraelowi” nową bitwę w swoim języku