Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jacinda Ardern ostrzega przed „konsekwencjami” po przyłapaniu trzech mieszkańców Melbourne na próbie wjazdu do Nowej Zelandii | Nowa Zelandia

Jacinda Ardern ostrzegła przed „konsekwencjami” dla osób lekceważących kontrolę graniczną przeciwko koronawirusowi w Nowej Zelandii po tym, jak trzech mieszkańców Melbourne zostało przyłapanych na próbie wjazdu do kraju podczas blokady australijskiego miasta.

Nowa Zelandia tymczasowo wstrzymała podróż z Victorii z powodu obecnej epidemii w Melbourne, ale władze ujawniły w środę, że rodzina została odebrana z lotniska w Auckland w zeszłym tygodniu po przybyciu z Sydney.

Dyrektor generalny zdrowia kraju, Ashley Bloomfield, nazwał działania trio „rozczarowującymi”.

„Te trzy osoby zostały zidentyfikowane po przybyciu i natychmiast przeniesione do zarządzanego ośrodka izolacyjnego w Auckland, gdzie pozostaną przez 14 dni” – powiedział Bloomfield. Powiedział. Powiedział, że zwrócili negatywne testy „dzień zerowy”.

Nowozelandzki minister odpowiedzi na Covid-19, Chris Hepkins, powiedział, że dostarczyli „nieprawdziwe informacje”, ale władze wciąż je wyłapują.

„Nasz personel był na granicy, wykonując dobrą robotę, co ujawniło” – powiedział. Nigdy nie pozwolono im przekroczyć granicy. Byli tam przetrzymywani podczas tego procesu, a następnie przenoszeni „do izolacji i zarządzanej kwarantanny”.

Hepkins powiedział, że zwykłym procesem jest umieszczenie ich w kwarantannie, a nie odesłanie z powrotem do Australii. Powiedział, że cała trójka będzie musiała zapłacić za pobyt w hotelowej kwarantannie, ale wszelkie grzywny należy do policji.

New Zealand Herald Group poinformowała W tym tygodniu szukał pogrzebu w Auckland.

Między Tasmanem wisiała bańka Wiktoria i Nowej Zelandii od 25 maja, chociaż ogłoszono pewne zwolnienia dla mieszkańców Nowej Zelandii powracających do domu.

Rząd Ardern nie zdecydował jeszcze, czy przedłuży przerwę w podróży bez kwarantanny poza 23:59 w czwartek po tym, jak Victoria ogłosiła, że ​​złagodzi ograniczenia od piątku.

Premier Nowej Zelandii Ardern powiedział, że sprawa pokazała, że ​​osoby chcące wjechać do kraju zostaną aresztowane wbrew wytycznym rządu.

„Istnieje kilka punktów, w których możemy wybierać ludzi i mamy” – powiedziała. „Każdy, kto rozważy naruszenie naszych zasad, w tym przypadku rodzina została aresztowana i umieszczona w zarządzanym ośrodku izolacyjnym. Są konsekwencje. „

Bloomfield zasugerował, że po powrocie do Victorii mogą również ponieść konsekwencje. Skontaktowano się z Policją Wiktorii w celu uzyskania komentarza.

READ  Kobieta dzieli się okropnymi obrażeniami od hakowania jajek na twardo na TikTok