Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Właściciel anuluje rurociąg Keystone XL kilka miesięcy po cofnięciu zezwolenia przez Biden | Rurociąg Keystone XL

Rurociąg o wartości 9 miliardów dolarów, który stał się symbolem rosnących wpływów politycznych zwolenników klimatu i gorącym punktem w stosunkach amerykańsko-kanadyjskich, został zezłomowany w środę.

Keystone XL, który został zaproponowany w 2008 roku, aby sprowadzać ropę z zachodnich piasków bitumicznych Kanady do rafinerii w USA, został przerwany przez właściciela TC Energy po Joe Biden został unieważniony w tym roku Kluczowe zezwolenie jest wymagane w przypadku przedłużenia w USA projektu o długości 1200 mil.

Rurociągi naftowe w Ameryce Północnej, w tym Dakota Access i Enbridge Line 3, napotykają na ciągły sprzeciw grup ekologicznych, które są zaniepokojone wyciekami i chcą spowolnić ekspansję wydobycia ropy.

„To decydujący moment w walce z kryzysem klimatycznym” – powiedział Jared Margulis, starszy prawnik w Centrum Różnorodności Biologicznej. „Mam nadzieję, że tak będzie Administracja Bidena Będziesz nadal kierować ten kraj we właściwym kierunku, sprzeciwiając się projektom paliw kopalnych”.

Rurociąg Keystone XL Oczekiwano, że dziennie będzie transportować 830 000 baryłek ropy naftowej z piasków Alberty do Nebraski, ale projekt został opóźniony w ciągu ostatnich 12 lat z powodu sprzeciwu amerykańskich właścicieli ziemskich, plemion indiańskich i ekologów.

TC energia Powiedziała, że ​​będzie nadal koordynować z organami regulacyjnymi, zainteresowanymi stronami i rdzennymi grupami, aby spełnić ich zobowiązania środowiskowe i regulacyjne oraz zapewnić bezpieczne zakończenie i wyjście z projektu.

„Nadal jesteśmy rozczarowani i sfrustrowani okolicznościami związanymi z projektem Keystone XL, w tym cofnięciem prezydenckiego zezwolenia na przekroczenie rurociągu granicznego” – powiedział premier Alberty Jason Kenney w oświadczeniu.

Firma odnotowała stratę w pierwszym kwartale, dotkniętą odpisem aktualizującym w wysokości 2,2 miliarda dolarów kanadyjskich (1,81 miliarda dolarów) związanym z zawieszeniem projektu Keystone XL.

READ  Uwięziony lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny trafi do szpitala