Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak oglądać NASA, która w poniedziałek przywozi do domu kawałek asteroidy

Niedawno sonda NASA Osiris Rex Odwiedził asteroidę i zebrał jej próbkę, Czyni to pierwszy statek kosmiczny NASA, który to zrobił. W tym tygodniu OSIRIS-REx rozpocznie swoją podróż na Ziemię, a NASA będzie transmitować wydarzenie na żywo z informacjami o misji oraz o tym, czego możemy się nauczyć, sprowadzając tutaj próbkę asteroidy do zbadania.

Co wydarzy się w poniedziałek

Osiris Rex krąży obecnie wokół asteroidy Bennu, na której znajduje się od 2018 roku. Teraz statek kosmiczny musi uruchomić silniki napędowe, aby zmienić prędkość – aby zmienić łącznie 595 mil na godzinę – aby ustawić go na właściwym torze, do którego liczy się Ziemia.

Jednak komplikuje to fakt, że statek kosmiczny dotrze do Ziemi dopiero w 2023 roku, więc nie może udać się tam, gdzie teraz jest Ziemia – musi wskazywać, gdzie będzie Ziemia. „Nie ma prostej drogi powrotnej na Ziemię. Niczym pomocnik rzucający długą piłkę do miejsca, w którym będzie przyszłość, Osiris Rex podróżuje tam, gdzie będzie Ziemia”, NASA Pisze. „Statek kosmiczny dwukrotnie okrąży Słońce, pokonując 1,4 miliarda mil (2,3 miliarda kilometrów), aby dogonić Ziemię”.

Ta ilustracja przedstawia statek kosmiczny Osiris Rex opuszczający asteroidę Bennu, aby rozpocząć swoją dwuletnią podróż z powrotem na Ziemię. NASA / Goddard / University of Arizona

Ten długodystansowy lot rozpocznie się manewrem zaplanowanym na poniedziałek 10 maja.

Około 16:16 czasu wschodniego, sterownia OSIRIS-REx w Lockheed Martin w Littleton w Kolorado otrzyma potwierdzenie, że sonda wystrzeliła główne silniki ciągu, aby oddalić się od orbity asteroidy Bennu, około 16 minut po jej wystąpieniu. , pisze NASA. „7 minut po uruchomieniu silników napędowych, Ozyrys Rex oficjalnie rozpocznie swoją długą podróż do domu z ponad 2,1 uncji (60 gramów) materii asteroidy”.

READ  Naukowcy wykazali bezpośrednie obserwacje cząstek lodu powstałych w wyniku gwałtownego ocieplenia Ziemi

Jak oglądać wydarzenie na żywo

NASA będzie transmitować wydarzenie na żywo, a kontrolerzy misji pokażą, gdy otrzymają sygnał z OSIRIS-REx, że wykonali manewr, a także pokażą nowe dane z misji, w tym zdjęcia zrobione przez statek kosmiczny, gdy przeleciał nad asteroidą Benno. Ostatni raz. Inżynierowie i naukowcy zaangażowani w projekt zostaną również pokazani na żywo, wyjaśniając znaczenie zadania i sposób, w jaki zespół pokonał wyzwania wynikające z oddalenia się od celu.

Możesz obejrzeć wydarzenie, korzystając z wideo zamieszczonego na górze tej strony lub odwiedzając stronę Witryna NASA. Transmisja na żywo rozpocznie się o godzinie 16:00 czasu wschodniego (13:00 czasu polskiego) w poniedziałek 10 maja.

Zalecenia redaktorów