Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowo zidentyfikowane gatunki kotów szablozębnych były tak duże, że polowały na nosorożce w Ameryce

Korzystając ze szczegółowych technik porównywania skamieniałości, naukowcom udało się zidentyfikować nowe gatunki kotów olbrzymów z szablastymi zębami. Machairodus lahaishup, Który wędrowałby po otwartych przestrzeniach w Ameryce Północnej od 5 do 9 milionów lat temu.

Jeden z największych kotów, jakie kiedykolwiek odkryto, M. Hadishup W tym nowym badaniu szacuje się, że masa ciała wynosi około 274 kilogramów (604 funtów), a być może nawet więcej. To starożytny krewny sławnego Smilodon, Tzw. Tygrys zębaty.

W sumie siedem M. Hadishup Próbki skamieniałości, w tym ramiona i zęby, zostały przeanalizowane i porównane z innymi gatunkami, aby określić, co było nowe Flade, Ze skamieniałościami zebranymi ze zbiorów muzealnych w Oregonie, Idaho, Teksasie i Kalifornii.

1920 mochairodusorcuttWizja artysty nowego kota zębatego. (Roger Witter)

„Jedną z wielkich historii tego wszystkiego jest to, że w końcu odsłoniliśmy okaz po egzemplarzu tego gigantycznego kota w muzeach w zachodniej Ameryce Północnej”, – mówi paleontolog John Orcott Z Uniwersytetu Gonzaga. „Oczywiście to były wielkie koty”.

„To, czego nie mieliśmy wtedy, a co mamy teraz, to sprawdzenie, czy rozmiar i anatomia tych kości coś nam powiedzą – i okazuje się, że tak.

Wiek i wielkość skamieniałości dały badaczom dobry punkt wyjścia. Następnie wykorzystali obrazy cyfrowe i specjalistyczne oprogramowanie, aby znaleźć podobieństwa między efektami – i różnice w porównaniu z innymi gatunkami kotów, które były równie ważne.

Punkty odniesienia w próbkach wskazywały, że pochodziły one od tego samego gigantycznego kota i że był to gatunek, który nie został wcześniej rozpoznany. Dodatkowe dowody pochodziły z zębów, chociaż naukowcy Przyznać Szczegóły relacji między kotami z wczesnymi zębami są nieco „niejasne”.

Ramiona są ważne u tych kotów do zabijania zdobyczy, a największa skamielina ramienia lub kości ramiennej odkryta w badaniach była około 1,4 razy większa od tej samej kości u współczesnego lwa. To daje wyobrażenie o tym, jak ogromne i potężne jest to urządzenie M. Hadishup To mogło być.

READ  Krawędzie wulkanu Campi Flegrei są bliżej możliwej erupcji

„Uważamy, że były to zwierzęta, które rutynowo zabijały zwierzęta wielkości wołów” Mówi paleontolog Jonathan Kaleid Z Uniwersytetu Stanowego Ohio. „To był zdecydowanie największy ocalały kot”.

Nosorożce byłyby obfite w tym samym czasie i mogły być również zwierzętami M. Hadishup Drapieżniki wraz z wielbłądami i leniwcami są znacznie większe niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Chociaż dotychczasowe odkrycia dotyczące tego nowego gatunku nie obejmują samych ikonicznych zębów miecza, jest to ważne M. Hadishup Został on zidentyfikowany głównie z kości ramiennej, wyjaśniając, co jest możliwe dzięki najnowocześniejszemu oprogramowaniu analitycznemu dodanemu do kilku godzin dokładnych badań.

Cofnięcie milionów lat temu nie jest łatwe i Naukowcy mówią Żeby koty o zębach miecza wymagały bardziej wyszukanego drzewa genealogicznego, aby dokładnie określić, gdzie ten gatunek będzie pasował do tego gatunku. Wyniki otwierają również kilka interesujących pytań ewolucyjnych dotyczących tych gigantycznych kotów.

„Wiadomo, że w Europie, Azji i Afryce są gigantyczne koty, a teraz w Ameryce Północnej również w tym okresie mamy naszego gigantycznego kota z zębatym mieczem”, Mówi Kaleid.

„Istnieje interesujący wzór powtarzającej się niezależnej ewolucji na każdym kontynencie o tak gigantycznych rozmiarach ciała, podczas gdy wciąż jest to wysoce wyspecjalizowana metoda łowiecka, albo mamy tego gigantycznego kota z gigantycznymi mieczami, który rozprzestrzenił się na wszystkie te kontynenty. Ciekawe pytanie od paleontologia.”

Badania zostały opublikowane w Dziennik ewolucji ssaków.