Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak według nauki powstrzymać dziecko przed płaczem

rodzice Nowe badanie sugeruje, że zwracają się do ssaków z królestwa zwierząt, aby dowiedzieć się, jak najlepiej powstrzymać ich dziecko przed szybkim płaczem.
Badacze w papier wydany dzisiaj.

Ta metoda, jedna z czterech naukowo przetestowanych strategii przez badaczy, została sklasyfikowana jako „odpowiedź transferowa”.

Chodzenie płaczącego dziecka może być najlepszym sposobem na uspokojenie go, według międzynarodowych naukowców, którzy testowali, jak różne środowiska wpływają na zdolność dziecka do przestania płakać i spać. (GT)

Odpowiedź transferowa jest wrodzoną reakcją obserwowaną u wielu wyższych ssaków, takich jak myszy, psy i małpy, których młode są niedojrzałe i niezdolne do samodzielnego dbania o siebie.

Naukowcy zauważają, że kiedy to zwierzęta Podnosi swoje dzieci i zaczyna chodzić, ciała ich szczeniąt są posłuszne, a tętno spowolnione.

Naukowcy zmierzyli częstość akcji serca 21 dzieci, porównując efekty reakcji przenoszenia, w której matka chodzi z dzieckiem, z trzema innymi warunkami: matka siedzi, leży w łóżeczku lub leży w bujanym łóżku. .

Kiedy matka chodziła z dzieckiem, zespół odkrył, że płaczące dzieci uspokoiły się i ich tętno spowolniło w ciągu 30 sekund.

Podobny efekt uspokajający wystąpił, gdy dzieci były umieszczane w kołysce, ale nie, gdy matka trzymała dziecko, gdy siedziała lub była umieszczona w stabilnej kołysce.

Badanie sugeruje, że samo noszenie dziecka może nie wystarczyć do uspokojenia płaczącego niemowlęcia, co przeczy założeniu, że ciąża matki zmniejsza stres.

Według artykułu ruch ma działanie uspokajające i prawdopodobnie aktywuje reakcję transferową dziecka.

Efekt był najbardziej wyraźny, gdy szedłem dalej i szedłem przez pięć minut.

Kiedy to się stało, wszystkie płaczące dzieci w badaniu przestały płakać i około połowa z nich spała.

Ale kiedy matki próbowały położyć śpiące dzieci do łóżka, ponad jedna trzecia uczestników obudziła się ponownie w ciągu 20 sekund.

Nowa matka trzyma płaczące dziecko.
Naukowcy zmierzyli tętno 21 dzieci w czterech warunkach. Podczas chodzenia były trzymane przez matki, noszone podczas siedzenia, leżały nieruchomo w łóżeczku i leżały w kołysce. (Adobe Stock)

Zespół odkrył, że wszystkie dzieci wytwarzają reakcje fizjologiczne, w tym zmiany częstości akcji serca, które mogą je obudzić, gdy ich ciała zostaną oddzielone od matek.

Jednak, jeśli dzieci śpią dłużej przed położeniem się, jest mniej prawdopodobne, że obudzą się podczas zabiegu, donosi gazeta.

„Nawet będąc matką czwórki dzieci, byłam bardzo zaskoczona wynikami” – powiedziała Kumi Kuroda z Raiken Center for Brain Science w Japonii.

Królowa wraca do Londynu po opuszczeniu ukochanej Szkocji

„Myślałem, że wybudzenie dziecka podczas leżenia było związane z tym, jak zostało ułożone na łóżku, na przykład z jego pozycją lub delikatnością ruchu”.

Podczas gdy badanie obejmowało tylko innych, Kuroda powiedział, że wyniki prawdopodobnie będą takie same dla każdego opiekuna.

Opierając się na swoich odkryciach, zespół Kurody zasugerował idealną metodę uspokajania i promowania snu u płaczących niemowląt.

Zalecili rodzicom trzymanie płaczącego dziecka i chodzenie przez pięć minut, a następnie siedzenie i trzymanie przez kolejne pięć do ośmiu minut, zanim położysz je do łóżka.

READ  Boris Johnson zleca śledztwo w sprawie nagromadzenia presji wideo na brytyjskiego premiera