Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak wybrać inteligentnego asystenta do swojego domu?

W zeszłym tygodniu Amazon ogłosił zupełnie nową gamę inteligentnych głośników i monitorów. Echo Buds (169 USD) pozwalają Alexie słuchać poleceń, gdy jesteś poza domem, a Echo Show 15 o wartości 399 USD to duży ekran z kamerą, mikrofonem i głośnikami, które można zainstalować w domu, aby zrobić to listy, wchodź w interakcję z Alexą, oglądaj Amazon Prime, wykonuj rozmowy wideo i monitoruj swoją rodzinę.

Jeśli jeszcze nie wskoczyłeś na pokład, wszystko to może sprawić, że zapytasz, czy inteligentny asystent jest odpowiedni dla twojego domu, a jeśli tak, co jest najlepsze. Asystenci mogą być bardzo przydatni, jeśli chcesz zrezygnować z prywatności. Moja rodzina w dużej mierze polega na Siri w zakresie przypomnień, konwersji jednostek, matematyki, przypadkowej pisowni słów, odtwarzania muzyki i jako domofon. To świetne rozwiązanie, gdy masz zajęte ręce lub gdy jesteś w trakcie zadania i nie chcesz opuścić strefy, przełączając się na inne urządzenie lub aplikację. Inni polegają na Asystencie Google lub Alexie Amazona, aby wykonywać podobne zadania.

Echo Show 15 firmy Amazon to inteligentny wyświetlacz, który można powiesić na ścianie.

Siri jest najmniej kojarzona z reklamami, ale najbardziej odblokowana, ponieważ będzie działać tylko na produktach Apple. Ale ostatnia aktualizacja iPhone’a iOS 15 oznacza, że ​​wiele przetwarzania Siri można wykonać na urządzeniu, co pozwala wybrać, czy nagrania audio mają trafić do chmury.

Asystent Google jest najpotężniejszy. Jest wbudowany w większość urządzeń z systemem Android, ale może również działać na urządzeniach Apple i jest instalowany w niektórych telewizorach i urządzeniach audio. Wykorzystuje wszystko, co Google ma do zaoferowania, dzięki czemu jest w stanie podać więcej informacji i sprawić więcej zabawy. Twoje odpowiedzi prawdopodobnie zostaną przekopane do danych Google Ads, ale to w zasadzie wszystko, co robisz z usługą Google, więc może to nie mieć znaczenia dla osób, które dużo inwestują w ekosystem Google.

READ  Procesory graficzne nowej generacji Nvidia RTX 4000 mogą być dwa razy szybsze – i energochłonne – niż RTX 3000

pobieranie

Alexa jest najbardziej zagmatwana z trzech głównych graczy. Nie zna sprzętu, więc można go zainstalować praktycznie na wszystkim, co oznacza, że ​​może być lepszy dla rodzin z mieszanką sprzętu. Ale musisz też celowo zainstalować „umiejętności”, aby cokolwiek zrobić. To może być świetne dla osób, które naprawdę lubią często korzystać z produktów i usług Amazona i nie mają nic przeciwko przekazywaniu tak dużej ilości danych Bezosowi.

Co do tego, które nowe urządzenia Amazona są warte zachodu, trudno je ocenić wyłącznie na podstawie szczegółów zawartych w reklamie. Echo Buds mogą być świetne dla fanów Alexy, którzy pragną wygody „Hej Siri” lub „OK Google”, ale na tańszym urządzeniu bardziej skoncentrowanym na Amazonie.

Echo Show 15 Sprzedaję mniej. Tak, to duży ekran, ale za dodatkowe 100 USD można dostać iPada, co jest jeszcze bardziej przydatne. Lub za 250 USD mniej, możesz kupić mniejszy Google Nest Hub i tablicę, które zrobią to samo. To lepsza wartość niż Echo Show 10 (również 399 USD), ale trudno byłoby uzasadnić dodatkowe pieniądze na większy ekran, który wciąż jest zbyt mały, aby być użytecznym telewizorem, nawet jeśli jest to bardzo ładny (jeśli intensywny) cyfrowy ramka.

Ostatecznie wybór, czy inteligentny asystent jest odpowiedni dla Ciebie, jest bardzo osobistym wyborem. Warto najpierw przetestować je wszystkie na telefonie za darmo, aby zobaczyć, które najbardziej Ci się podobają, zanim zainwestujesz w ekosystem.