Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wygląda na to, że wyciekły wszystkie dane Twitcha, w tym zaszyfrowane hasła i informacje o płatnościach

Jak wspomniał VGCNajwyraźniej nieznany haker zdołał ujawnić całość Twitcha, w tym kod źródłowy i informacje dotyczące danych o płatnościach użytkowników.

Ta wiadomość nadeszła w formie posta na niesławnym forum 4Chan, w którym użytkownik opublikował łącze do torrenta o wartości 128 GB wewnętrznych danych Twitcha, w tym:

  • Całość Twitch.tv, w tym historia komentarzy
  • Klienty Twitcha do gier mobilnych, stacjonarnych i wideo
  • Kilka pakietów SDK i wewnętrznych usług AWS używanych przez Twitcha
  • Dodatkowe właściwości należące do Twitcha, w tym IGDB i CurseForge
  • Konkurent Steam nie wydany przez Amazon Game Studios
  • Narzędzia do formowania drużyny w Twitch SOC Red Inner Red
  • Raporty o zarobkach twórców od 2019 r.

Jezu. Użytkownicy Twittera, którzy pobrali dane, twierdzili również, że zawierały one zaszyfrowane hasła użytkowników i chociaż nie możemy tego na pewno zweryfikować, warto zmienić hasło lub dodać uwierzytelnianie dwuskładnikowe do konta, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Inną ciekawą cechą danych jest obecność kodu jednostki do gry o nazwie Vapeworld. Z tego, co możemy powiedzieć, wygląda na to, że jest to program do czatowania oparty na Vapor, kryptonimie niewydanego konkurenta Steam z Amazona.

Według pierwotnego wydawcy, który mógł uzyskać dane już w poniedziałek, wyciek miał na celu „sprzyjać większej liczbie zakłóceń i konkurencji w przestrzeni strumieniowego przesyłania wideo online”, ponieważ „ich społeczność to obrzydliwe toksyczne szambo”, ale nie jesteśmy przekonany, że najlepszym sposobem na to jest ujawnienie prywatnych informacji ludzi. Tak czy inaczej, ciekawie będzie zobaczyć, jak Twitch zareaguje na to w nadchodzących dniach, jeśli w ogóle zdecydują się opublikować publiczną odpowiedź do hakera. Na razie , wyobrażamy sobie, że będzie to ciężki tydzień. Bardzo dużo na Twitch HQ.

READ  Tribit StormBox Micro - 2021 Kompozytor Recenzja