Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak wysokie ceny ropy w czasie konfliktu rosyjskiego wpłynęły na wzrost cen biletów

Jak wysokie ceny ropy w czasie konfliktu rosyjskiego wpłynęły na wzrost cen biletów

Inwazja na Ukrainę odbiła się na całym świecie – a sankcje wobec Rosji w połączeniu z rozmiarami kraju sprawiają, że podróże są niezwykle kosztowne.

Podróże w końcu wracają do gry po dwóch ponurych latach pandemii koronawirusa, ale inwazja Rosji na Ukrainę spowodowała nowy ból głowy dla branży.

Sankcje nałożone na Rosję, w tym niedawny zakaz importu ropy, a także sama wielkość kraju, sprawiają, że podróże są teraz drogie.

Zanim Rosja najechała Ukrainę 24 lutego, wiele linii lotniczych przelatywało nad częściami kraju.

Rosja jest największym krajem na świecie, a przekazywanie przynajmniej części masy lądowej było postrzegane jako nieunikniona część podróży lotniczych.

Ale mogą pojawić się rosnące obawy Powtórz MH17Kiedy samolot malezyjskich linii lotniczych został zestrzelony podczas lotu nad wschodnią Ukrainą w lipcu 2014 roku, Zabij wszystkich na pokładziezmusiło linie lotnicze do przyjęcia innego podejścia.

Ostatnie dane z Flight Radar 24 pokazały, że linie lotnicze musiały lecieć, aby uniknąć Rosji.

Dane z lotu Japan Airlines 4 marca, który leciał z Tokio do Londynu, pokazały, ile dodatkowego paliwa musiał zużyć samolot, aby ominąć rosyjską przestrzeń powietrzną.

Chcesz dostosować usługę przesyłania strumieniowego wiadomości? Flash umożliwia strumieniowe przesyłanie ponad 25 kanałów informacyjnych w jednym miejscu. Nowy we Flashu? Wypróbuj 1 miesiąc za darmo. Oferta kończy się 31 października 2022

Zamiast jechać około 12 godzin ze stolicy Japonii do Wielkiej Brytanii, podróż zajęła dodatkowe trzy godziny.

Dodatkowe godziny lotu oznaczają nie tylko więcej czasu w powietrzu dla pasażerów, ale także dodatkowe koszty dla linii lotniczych, ponieważ zużywają one więcej paliwa i wymagają dłuższego czasu pracy personelu.

Sprawy były również trudne dla rosyjskich linii lotniczych.

Aeroflot, narodowy przewoźnik Rosji, został zakazany w większości światowej przestrzeni powietrznej po tym, jak Wielka Brytania rozpoczęła karę Pod koniec ubiegłego miesiąca ogłosił, że linia lotnicza nie jest już mile widziana w swojej przestrzeni powietrznej.

READ  Putin mówi, że Rosja dopiero zaczęła na Ukrainie, a Zachód odważnie na polu bitwy”

Dane z Flight Radar 24 pokazały, że Aeroflot to obecnie przede wszystkim krajowa linia lotnicza, obsługująca wyłącznie loty międzynarodowe na Białoruś.

Linie lotnicze ogłosiły, że od 8 marca wstrzymają wszystkie loty międzynarodowe, głównie w celu zapobieżenia przetrzymywaniu samolotów w innych krajach.

Kolejną rzeczą, która podraża loty, są sankcje wobec rosyjskiej ropy, która przed inwazją na Ukrainę była jednym z największych dostawców do Europy.

W tym tygodniu Stany Zjednoczone przeprowadziły zachodni atak na ekonomiczną linię życia Moskwy, Zakaz importu rosyjskiej ropy.

Prezydent USA Joe Biden postrzegał amerykański zakaz jako cios w „główną arterię rosyjskiej gospodarki” wymierzony w najważniejsze źródło dochodów prezydenta Rosji Władimira Putina – i przysiągł, że Ukraina „nigdy nie będzie zwycięstwem” Putina.

Gdy inwazja zbliżała się do trzeciego tygodnia, Wielka Brytania zapowiedziała, że ​​do końca roku wycofa rosyjską ropę, podczas gdy giganci naftowi BP i Shell ogłosili natychmiastowe wstrzymanie zakupów rosyjskiej ropy i gazu, a Unia Europejska planuje ograniczyć import gazu do dwie trzecie.

Ostatni cios dla rosyjskiej gospodarki z Zachodu nastąpił, gdy Organizacja Narodów Zjednoczonych poinformowała, że ​​ucierpiało ponad dwa miliony cywilów Zalane przez granicę Ukrainy uciec z miast zniszczonych przez bombardowania i naloty, w najszybciej narastającym kryzysie uchodźczym w Europie od II wojny światowej.

W wyzywającym przemówieniu do brytyjskich polityków prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oparł opór Winstona Churchilla przeciwko nazistowskim Niemcom. ślubuj „walczyć do końca”.

„Będziemy walczyć w lesie, na polach, na plażach, na ulicach” – powiedział do zatłoczonej sali, wydając mu owację na stojąco.

Narzekał jednak, że nie otrzymuje bardzo potrzebnego wsparcia z powietrza.

Rządy po obu stronach Atlantyku nie podobały się pomysłowi Strefa zakazu lotów w obronie ukraińskiego niebaPutin ostrzegł, że zostanie to uznane za „udział w konflikcie” z uzbrojoną w broń nuklearną Rosją.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: Ukraińcy opowiadają o życiu pod rosyjską okupacją

Gdy kraje zachodnie chcą zacisnąć pętlę gospodarczą wokół Moskwy, w obliczu eskalacji kryzysu humanitarnego Rosja robi to Ostrzegł, że sankcje naftowe będą miały „poważne konsekwencje”.

Ale to Stany Zjednoczone przewodziły – po części dlatego, że Rosja odpowiada za mniej niż 10 procent amerykańskiego importu ropy i ropy, co sprawia, że ​​wpływ na największą gospodarkę świata jest łatwiejszy do zniesienia.

Biden powiedział, że Stany Zjednoczone, które w ubiegłym roku sprowadziły z Rosji 17,5 mld dolarów (24 mld dolarów australijskich) ropy naftowej, oleju opałowego i produktów naftowych, według danych spisowych, zdecydowały o zakazie „w ścisłej konsultacji” z sojusznikami, zwłaszcza w Europie, która jest zależna od Rosji, która dostarcza 40% swojego zapotrzebowania na ropę.