Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jakie są objawy Omicron?

Analityka


Profesor Tim Spector napisał, że wraz z rozwojem wirusa pojawiły się również objawy.

Katar jest najczęstszym objawem Omicron.


Od prawie dwóch lat miliony członków społeczeństwa przesyłają codzienne raporty zdrowotne do ZOE COVID Badanie, aby pomóc nam śledzić rozprzestrzenianie się epidemii.

W szczególności 480 milionów raportów przesłanych za pośrednictwem aplikacji badawczej wykazało, że wraz z rozwojem wirusa pojawiają się również objawy, które powoduje.

W 2020 roku szybko okazało się, że pierwotna i dwutysiącletnia wersja koronawirusa powodowała trzy bardzo częste objawy – kaszel, gorączkę i utratę węchu – a także co najmniej 20 innych. Należały do ​​nich zmęczenie, bóle głowy, duszności, bóle mięśni i problemy z trawieniem, a także bardziej nietypowe zjawiska, takie jak wysypka I ’jędrny język”.

Kiedy pojawiła się Delta, zauważyliśmy zmianę w Często zgłaszane objawy.

Ustąpiły dotychczas częste objawy, takie jak duszność, gorączka i utrata węchu. Objawy przypominające przeziębienie – w tym katar, ból gardła i ciągłe kichanie – stają się coraz częstsze, wraz z bólami głowy i kaszlem, zwłaszcza u osób zaszczepionych.

Omikrona Wydaje się, że kontynuuje trend wyznaczony przez Delta. Powoduje objawy bardzo podobne do przeziębienia, zwłaszcza u osób zaszczepionych, oraz mniej ogólne objawy ogólnoustrojowe, takie jak nudności, bóle mięśni, biegunka i wysypka.

Przyjrzeliśmy się raportom zdrowotnym osób, które zgłosiły COVID w grudniu, gdy Omicron rozprzestrzenił się w Wielkiej Brytanii, i porównaliśmy je z danymi z początku października, kiedy Delta była dominującym wariantem.

Następnie zbadaliśmy nasze ustalenia z tego porównania, analizując dane od małej grupy uczestników, którym rząd powiedział, że ich pozytywne wyniki PCR są podejrzewane lub potwierdzane zakażenie omikronem.

Pokaż naszą analizę Nie ma drastycznej różnicy W ogólnym profilu objawów delta i omikron, z pierwszymi pięcioma objawami obecnymi w obu okresach czasu: katar, ból głowy, zmęczenie, kichanie i ból gardła. Ale jeśli chodzi o ogólną częstość występowania objawów, istnieją pewne wyraźne różnice.

Omicron Objawy artykuł.png
Częstość występowania objawów Omicron według aplikacji ZOE COVID. (zdjęcie w załączeniu)

Na przykład anosmia (utrata zapachu lub smaku) znajdowała się w pierwszej dziesiątce w październiku, ale spadła na 17. To, co kiedyś było wiodącym wskaźnikiem COVID, jest teraz widoczne tylko u około jednej na pięć osób, u których wynik testu na obecność wirusa był pozytywny. Według naszych danych mniej niż jedna trzecia ludzi (29%) kiedykolwiek będzie miała gorączkę, która jest również znacznie rzadsza niż w przeszłości.

Co ważne, odkryliśmy, że tylko połowa osób z COVID miała którykolwiek z trzech klasycznych objawów: gorączki, kaszlu lub utraty węchu.

Jak zły jest Omicron?
Ta nowa alternatywa to bardziej zaraźliwy poprzednich zmiennych, powodując a wzrost w przypadkach W całej Wielkiej Brytanii i w inne kraje. I chociaż nie jest jeszcze jasne, czy będziemy mieli do czynienia z falą hospitalizacji z powodu choroby, ważne jest, aby pamiętać, że chociaż Omicron i Delta mogą być dla wielu z nas przeziębione, nadal mogą zabijać lub powodować objawy. zakłócenie codziennego życia, szczególnie dla osób, które nie zostały zaszczepione lub mają obniżoną odporność.

Do tej pory widzieliśmy większość przypadków u młodszych osób, ale teraz obserwujemy również przypadki Wzrost w starszych grupach wiekowych Chociaż ogólny wskaźnik infekcji jest nadal bardzo wysoki.

Niedawny wzrost liczby pozytywnych przypadków u osób w wieku powyżej 75 lat jest niepokojący, ale mamy nadzieję, że wysoki poziom szczepień w starszych i bardziej wrażliwych grupach będzie nadal przechodził w kierunku łagodniejszych objawów i mniejszej liczby hospitalizacji. Główny problem w firmie Omicron to więcej fala absencji chorobowej Powodują kluczowy personel medyczny.

Czy to omikron czy przeziębienie?
Dane z aplikacji ZOE COVID Study mówią nam, że objawy spowodowane obecnymi wariantami COVID są bardzo podobne do objawów przeziębienia. Oznacza to, że na podstawie samych objawów nie można z całą pewnością stwierdzić, jakie masz objawy.

Gdy wskaźnik infekcji COVID jest wysoki, nowy ból gardła, katar lub niezwykłe zmęczenie należy traktować jako COVID w celu wykonania testu.

Ponieważ współtwórcy aplikacji ZOE COVID Study rejestrują wszelkie codzienne objawy, których doświadczają, a także wyniki wszelkich testów na COVID, możemy również śledzić rozprzestrzenianie się przeziębień innych niż COVID. Zaledwie trzy miesiące temu około 1 na 12 osób miała nowe objawy ze strony układu oddechowego [in the UK] Test na COVID był pozytywny. Jednak w przypadku Omicron około 50% „nowych przeziębień” to w rzeczywistości COVID.

Więc jeśli ty lub bliska osoba czujecie się źle, istnieje duża szansa, że ​​to COVID, zwłaszcza jeśli dużo wąchacie i kichacie.

Powinieneś zostać w domu i poddać się testom, aby mieć pewność.

Wreszcie, niezależnie od wytycznych rządowych, niezależnie od tego, czy masz COVID, najlepiej pozostać w domu, jeśli czujesz się chory z dziwnymi lub podobnymi do przeziębienia objawami, unikaj kontaktu i noś maskę, jeśli wychodzisz, i unikaj rozprzestrzeniania zarazków na inne osoby, które mogą być bardziej zagrożonym.

Pierwotnie opublikowany w Rozmowa. Przeczytać oryginalny artykuł.

Zaloguj się poniżej, aby dołączyć do rozmowy.Objawy covid-19 omikrona


Cotygodniowa ankieta newsGP
Czy Twoja klinika otrzymała dawki szczepionki pediatrycznej COVID-19 na czas?

READ  Statek kosmiczny zajmujący się światłem słonecznym po raz pierwszy zarejestrował film przedstawiający masywną eksplozję plazmy na powierzchni Słońca