Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jedna osoba zginęła, a wiele zostało rannych w samolocie z Londynu do Singapuru

Jedna osoba zginęła, a wiele zostało rannych w samolocie z Londynu do Singapuru

Jeden pasażer zginął, a ponad dwudziestu innych zostało rannych Lot Z Wielkiej Brytanii do Singapur Doświadczyła „poważnych zaburzeń”.

Lot SQ321 Singapore Airlines wystartował wczoraj wieczorem z lotniska Heathrow w Londynie, ale został przekierowany do Bangkoku, gdzie wylądował dziś po południu czasu lokalnego.

Władze podały, że 73-letni Brytyjczyk mógł mieć zawał serca, chociaż nie zostało to potwierdzone. Jego nazwisko nie zostało od razu ujawnione.

Pasażer zmarł po tym, jak podczas lotu z Wielkiej Brytanii do Singapuru doświadczyły „poważnych turbulencji”. Lot SQ321 Singapore Airlines wystartował wczoraj wieczorem z lotniska Heathrow w Londynie, ale został przekierowany do Bangkoku, gdzie wylądował dziś po południu czasu lokalnego. (Pongsak Soksi/Reuters za pośrednictwem źródła wiadomości CNN)

Na pokładzie było 211 pasażerów i 18 członków załogi, gdy samolot w ciągu kilku minut opadł na wysokość 2000 metrów, po czym został skierowany do Bangkoku, gdzie podczas burzowej pogody ekipy ratunkowe pospieszyły na pomoc rannym pasażerom.

W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku Singapore Airlines podały, że cztery godziny po awaryjnym lądowaniu „18 osób zostało zabranych do szpitala”, a „12 innych jest leczonych w szpitalach”.

Dodała, że ​​„pozostali pasażerowie i członkowie załogi przechodzą badania i, w razie potrzeby, leczenie” na lotnisku.

Linia lotnicza złożyła „najgłębsze kondolencje” rodzinie Brytyjczyka i stwierdziła, że ​​jej priorytetem jest pomoc wszystkim pasażerom i załodze.

Boeing 777-312ER Singapurskich Linii Lotniczych. (AP)

Jeden z pasażerów powiedział BBC Radio 5 Live, że samolot „nagle spadł”, a wokół porozrzucane były różne przedmioty.

„Kawa mnie chroni” – powiedział londyńczyk Andrew Davies.

Dodał: „W ciągu kilku sekund upadku samolotu rozległ się przerażający krzyk i coś, co brzmiało jak katastrofa”.

Powiedział, że jedna z otaczających go kobiet „krzyczała z bólu” i miała „rozciętą głowę”.

Dane śledzenia zebrane przez FlightRadar24 i przeanalizowane przez The Associated Press wykazały, że samolot Singapore Airlines leciał na wysokości 37 000 stóp.

Karetki pogotowia czekają na lotnisku w Bangkoku po śmierci pasażera podczas lotu z Wielkiej Brytanii do Singapuru, który doświadczył „poważnych turbulencji”. (Pongsak Soksi/Reuters za pośrednictwem źródła wiadomości CNN)

Tajlandia Airports Group podała, że ​​pasażerom z drobnymi obrażeniami i bez nich udzielana jest pomoc w wyznaczonym miejscu na terenie terminalu lotniska Suvarnabhumi.

Samolot pozostawał na wysokości 31 000 stóp przez niecałe 10 minut, po czym w niecałe pół godziny szybko wylądował w Bangkoku.

Do lądowania doszło, gdy samolot znajdował się nad Morzem Andamańskim w kierunku Birmy.

Zdjęcia powypadkowe pokazują, że zastosowano maski tlenowe

Wygląda również na to, że odpadły części dachu samolotu.

Tace z jedzeniem i dzbanki do kawy wydają się porozrzucane na podłodze w kuchni

Samolot Singapore Airlines z Londynu został skierowany do Bangkoku (Radar lotu 24)

Samolot wylądował o 15:45 (18:45 czasu AEST).

Na miejscu były ekipy ratunkowe ze szpitala Samitivej Srinakarin, około 20 kilometrów od lotniska Suvarnabhumi, które przetransportowały rannych pasażerów z pasa startowego w celu leczenia.

Filmy opublikowane przez lotnisko Suvarnabhumi na platformie komunikacyjnej LINE pokazują kolejkę ambulansów przybywających na miejsce zdarzenia.

Minister transportu Singapuru Chee Hong Tat napisał w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych, że „był głęboko zasmucony, gdy dowiedział się o wypadku”.

„Ministerstwo Transportu Singapuru, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Singapuru, Urząd Lotnictwa Cywilnego Singapuru, urzędnicy lotniska Changi oraz SIA [Singapore Airlines] Powiedział, że pracownicy zapewniają wsparcie poszkodowanym pasażerom i ich rodzinom.

Ambulanse czekają, aby przewieźć pasażerów lotu Londyn–Singapur, który napotkał poważne turbulencje w Bangkoku. (AP)

Prezydent Singapuru Tharman Shanmugaratnam wydał na swoich kontach w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym złożył „kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego”.

Śledź nas na WhatsApp tutaj: Śledź najnowsze wiadomości, gwiazdy i sport za pośrednictwem naszego kanału WhatsApp. Nie ma żadnych komentarzy, żadnego algorytmu i nikt nie może zobaczyć Twoich prywatnych danych.