Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jedna trzecia badaczy raka nie pomaga w projekcie reprodukcyjnym

Jedno z największych do tej pory naukowych badań nad reprodukcją wykazało, że najlepsi badacze raka rzadko dzielą się swoimi danymi, a ich opublikowane wnioski zwykle nie dają się powtórzyć.

Federalni sponsorzy wyrazili zaniepokojenie głębią i uporczywością problemu ujawnionego przez Centrum Otwartej Nauki (COS) z siedzibą w Wirginii i zgodzili się, że muszą skłonić naukowców akademickich, aby zrobili więcej w tym zakresie.

„Nie sądzę, że powinniśmy to zaakceptować tak, jak powinno być” – powiedział dyrektor NIH Francis Collins. razy wyższe wykształcenie. „Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym i staramy się wywierać na niego bardzo silną presję”.

Do oceny opublikowanej w e-życie 7 grudnia COS ma na celu powtórzenie 193 badań biologii raka opisanych w 53 wysoko cytowanych artykułach w czasopismach sprzed dekady. Ale mógł ponownie przeprowadzić tylko 50 eksperymentów z 23 artykułów naukowych, głównie z powodu niewystarczających plików danych i powszechnego braku współpracy naukowców. Wśród 50, próby replikacji w przeważającej mierze wykryły zgłoszone efekty testowanej teorii lub powtarzanej interwencji w ilościach znacznie mniejszych niż poziomy opisane w oryginalnych artykułach.

Nawet jeśli nadal trwa słuszna debata na temat tego, jak wiele iteracji stanowi replikację naukową, przeszkody, które uniemożliwiają zewnętrznym naukowcom sensowną weryfikację opublikowanych prac ich kolegów, nie mogą zostać zaakceptowane, powiedział Michael Lauer, szef zewnętrznego finansowania grantów w National Institutes of Health.

„Niepokojące jest to, że około jedna trzecia naukowców nie współpracowała, aw niektórych przypadkach była nieprzydatna” – powiedział dr Lauer.

Planowane reakcje NIH na niedobory reprodukcyjne obejmują szeroki mandat do udostępniania danych beneficjentom dotacji, który ma wejść w życie w styczniu 2023 r., oraz nadchodzącą serię nowych wymagań dotyczących bardziej rygorystycznych testów obejmujących zwierzęta.

Collins powiedział, że implikacje dla uniwersytetów mogą oznaczać, że NIH finansuje mniej badań medycznych, aby te, które wspiera, obejmowały wystarczająco dużą liczbę obiektów testowych, z wystarczającą różnorodnością ich właściwości i dobrze skonstruowanymi projektami, aby zapewnić sprawdzone wyniki. ten.

W środowisku naukowym przyznaję, że „wszyscy są zaniepokojeni” tym, jak te zmiany będą wyglądać. „Jeśli warto przeprowadzić badanie, warto zrobić to dobrze” – powiedział dr Collins. „Może to oznaczać, że niektóre badania nie będą naprawdę pomocne pod względem ich potencjalnych wyników”.

READ  Rosyjska agencja kosmiczna proponuje postawienie elektrowni atomowej na Marsie

[email protected]