Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

omicron: Omicron podzielił się na dwa szczepy, ale eksperci rozwiewają obawy | Wiadomości z Indii

Hyderabad: Miesiąc po pierwszym zgłoszeniu przez RPA, Omikrona (B.1.1.529), oznaczony jako wariant zainteresowania Światowej Organizacji Zdrowia, podzielony na dwa szczepy – BA.1 i BA.2. Jednak eksperci ds. zdrowia podkreślają, że w tej chwili nie ma się czego obawiać o nowe szczepy.
Omicron, z około 50 mutacjami, został oficjalnie zarejestrowany w RPA 8 listopada i od tego czasu rozprzestrzenił się w 34 krajach, w tym w Indiach. Eksperci podkreślają, że podział w szczepie Omicron jest ważniejszy dla naukowców, ponieważ pomoże w lepszym nadzorze epidemiologicznym i nie ma powodów do niepokoju ze strony ogółu społeczeństwa.
Nawiasem mówiąc, wariant delta (b 1.617.2) został podzielony najpierw na dwa szczepy, a następnie na trzy, w tym delta plus. Później podzielił się na wiele podgatunków liczących około 100. Na szczęście ten podział nie wyrządził ludziom większych szkód.
Nawiązując do dekoltu w wariancie Omicron, Vinod Sakarya, wielki świat w Instytut Genomiki i Biologii Integracyjnej (IGIB), New Delhi, na Twitterze we wtorek: „Szczep B.1.1.529 (Omicron) jest teraz podzielony na BA.1 i BA.2. BA.1 będzie teraz miał oryginalną linię, a BA.2 będzie zawierał nową szczep z około 24 mutacjami.” .
Dwa szczepy Omicron zostały sklasyfikowane na podstawie mutacji. Niektóre mutacje są wspólne dla obu wariantów. Ale niektóre są unikalne dla obu ras. Co ciekawe, podając jeden ze wskaźników (BA.1) S-gen Failed target lub SGTF, który pomaga zidentyfikować wariant Omicron za pomocą aktualnego testu RT-PCR, a drugi (BA.2) nie daje SGTF.
Zgodnie z ewolucyjnym przypisaniem linii globalnej epidemii zwanej (Pangolin), która przypisywała nomenklaturę nowym wariantom koronawirusa w systemie linii PANGO, zaproponowano rozszerzenie szczepu Omicron o wszystkie jego warianty. Opublikował na swojej stronie internetowej: „Nazwy BA.1 i BA.2 są zgodne z konwencją PANGO, aby uniknąć więcej niż trzech pól numerycznych”.