Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jest to bezpłatna aplikacja używana przez astronautów ISS do zdjęć Ziemi

Digital Trends może zarabiać prowizję przy zakupie za pośrednictwem linków na naszej stronie internetowej.

Okrążanie Ziemi 16 razy dziennie oznacza mnóstwo niesamowitych okazji do robienia zdjęć dla astronautów przebywających na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Podczas swojej ostatniej sześciomiesięcznej wizyty w obiekcie kosmicznym francuski astronauta Thomas Pesquet rozpieszczał nas mnóstwem Oszałamiające zdjęcia Ziemi Podróżowałem z 250 mil.

Pod koniec swojej misji w listopadzie Pesquet Ujawnij, jak udało mu się schwytać Imponujące wizualizacje na tak spójnej podstawie (spoiler: a Dużo wymaganego przygotowania).

W tweecie z tego tygodnia Matthias Maurer, obecny mieszkaniec Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, dostarczył dodatkowych informacji o tym, jak astronauci monitorują Ziemię, udostępniając nawet nazwę aplikacji mobilnej, która pomaga im identyfikować interesujące ich miejsca.

„Aby dowiedzieć się, gdzie jesteśmy na Ziemi i nie przegapić żadnych interesujących okazji do robienia zdjęć, astronauci korzystają z aplikacji o nazwie GoISSwatch i oprogramowania do map świata NASA” – powiedział w tweecie Maurer, który przybył na Międzynarodową Stację Kosmiczną w listopadzie. „Pokazują one również warunki pogodowe i cele obserwacji Ziemi na lepsze” [photos]. „

Gdzie na ziemi…? 🤔 Aby poznać naszą lokalizację nad Ziemią i amp; Nie przegap żadnej ciekawej okazji do robienia zdjęć, @stacja Kosmiczna Astronauci korzystają z aplikacji o nazwie GoISSwatch i Umieść tweeta& # 39; s & quot; mapa świata " program. Pokazuje to również warunki pogodowe i cele obserwacji Ziemi dla perfekcji 📸 pic.twitter.com/vOvUj1iGGa

i[مدش]. Matthias Maurer (@astro_matthias) 13 stycznia 2022

Opracowany przez GoSoftWork, aplikacja GoISSWatch (Bezpłatnie na iPhone’a i iPada), aby astronauci mogli przewidzieć trajektorię stacji kosmicznej podczas jej orbitowania wokół Ziemi.

Dla Ziemian, sama aplikacja na iOS (użytkownicy Androida) Możesz tego spróbować) zapewnia śledzenie w czasie rzeczywistym Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Poinformuje Cię również, kiedy stacja będzie przechodzić przez Twoją okolicę, dając Ci taką możliwość Odkryj satelitę na orbicie dla siebie (Nie potrzeba żadnego specjalnego sprzętu, tylko czyste niebo!).

READ  Sonda NASA do badania planetoid na Jowiszu

Funkcja powiadomień w aplikacji oznacza, że ​​możesz planować z wyprzedzeniem, jeśli chcesz zrobić zdjęcie stacji na nocnym niebie. W odpowiedzi na wiadomość Maurera, obserwator gwiazd Steve Rice ujawnił, że używa aplikacji dokładnie w tym celu, w tym w swoim tweecie imponujące zdjęcie z długiej ekspozycji, które zrobił z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej…

Jak zauważył Steve, korzysta z płatnej wersji aplikacji GoSoftWork o nazwie GoSatWatch (10 USD), co pozwala śledzić nie tylko Międzynarodową Stację Kosmiczną, ale także wiele innych satelitów krążących wokół Ziemi. Umożliwia także śledzenie statku kosmicznego SpaceX podczas misji do iz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jednak bezpłatna aplikacja GoSoftWork załatwi sprawę, jeśli interesuje Cię tylko odkrywanie stacji kosmicznej.

Rekomendacje redaktorów