Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badanie wykazało, że maski na twarz sprawiają, że ludzie wyglądają atrakcyjniej Wirus koronowy

Podczas pandemii Covid było kilka cennych pozytywów, ale brytyjscy naukowcy mogli odkryć jeden: ludzie wyglądają atrakcyjniej w maskach.

Badacze z Cardiff University byli zaskoczeni odkryciem, że mężczyźni i kobiety są oceniani jako wyglądający lepiej z osłonami twarzy, które zasłaniają dolną połowę ich twarzy.

Co może być ciosem dla modnych producentów chust – i środowiska – odkryli również, że twarz pokryta jednorazową maseczką chirurgiczną jest prawdopodobnie najseksowniejszą rzeczą.

Dr Michael LewisCzytelnik ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Cardiff i ekspert od twarzy powiedział, że badania przeprowadzone przed pandemią wykazały, że medyczne maski na twarz zmniejszają atrakcyjność, ponieważ są powiązane z chorobą lub chorobą.

„Chcieliśmy sprawdzić, czy zmieniło się to od czasu, gdy osłony twarzy stały się tak wszechobecne, i zrozumieć, czy rodzaj masek ma jakikolwiek wpływ” – powiedział.

Nasze badanie wskazuje, że twarze są uważane za najbardziej atrakcyjne, gdy są zakryte maseczkami medycznymi. Być może dlatego, że kiedyś pracownicy służby zdrowia nosili niebieskie maski, a teraz kojarzymy te maski z osobami wykonującymi zawód opiekuńczy lub medycznymi. Chociaż czujemy się bezbronni, noszenie masek medycznych może być uspokajające i dlatego jesteśmy bardziej pozytywnie nastawieni do użytkownika”.

Pierwsza część badań została przeprowadzona w lutym 2021 roku, kiedy to Brytyjczycy w pewnych okolicznościach nosili maski. 43 kobiety zostały poproszone o ocenę w skali od 1 do 10 atrakcyjności zdjęć męskich twarzy bez maski, noszących maskę z gładkiego materiału, niebieską medyczną maskę na twarz i niosących zwykłą czarną książkę zakrywającą obszar maską na twarz. Ukryjesz się.

Uczestnicy stwierdzili, że osoby noszące maski z materiału były bardziej atrakcyjne niż osoby bez masek lub których twarze były częściowo zasłonięte w książce. Ale maska ​​chirurgiczna – która była zwykłym jednorazowym typem – sprawiła, że ​​osoba nosząca wyglądała lepiej.

READ  Naukowcy zidentyfikowali w mózgu białko transportowe, które odgrywa kluczową rolę w habituacji

„Wyniki są sprzeczne z badaniami przed pandemią, w których wierzono, że maski sprawiają, że ludzie myślą, że są chorzy i należy ich unikać” – powiedział Lewis.

Pandemia zmieniła naszą psychologię w postrzeganiu tych, którzy noszą maski. Kiedy widzimy kogoś noszącego maskę, nie myślimy już, że „ta osoba jest chora, muszę odejść”.

Chodzi o psychologię ewolucyjną i dlaczego wybieramy partnerów, których wybieramy. Dowody na choroby i choroby mogą odgrywać dużą rolę w doborze partnera – wcześniej wszelkie oznaki choroby były dużym zniechęceniem. Teraz możemy zaobserwować takie zmiany w naszej psychologii, że maski na twarz nie działają już jako sygnał zanieczyszczenia”.

Lewis powiedział, że możliwe jest również, że maski mogą uatrakcyjnić ludzi, ponieważ kierują uwagę na oczy. Powiedział, że inne badania wykazały, że zakrycie lewej lub prawej połowy twarzy również zwiększa atrakcyjność ludzi, po części dlatego, że mózg wypełnia brakujące luki i wzmacnia ogólny efekt.

Wyniki pierwszego badania został wysłany W badaniach poznawczych: zasady i implikacje. Przeprowadzono drugie badanie, w którym grupa mężczyzn przyglądała się kobietom w maskach. Nie został jeszcze opublikowany, ale Lewis powiedział, że wyniki są zasadniczo podobne. Badacze nie prosili uczestników o wskazanie swojej orientacji seksualnej.