Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Joe Biden jest w podróży i prawie spadł ze schodów na szczycie G7 w Japonii

Zdezorientowany prezydent USA Joe Biden musiał być delikatnie prowadzony przez przywódcę Japonii Fumio Kishidę w piątek – zanim potknął się i prawie spadł ze schodów.

Najstarszy prezydent USA wyglądał na zdenerwowanego, gdy pierwsza dama Jill Biden prowadziła go za rękę na spotkanie z jego japońskim odpowiednikiem i jego żoną na sesję zdjęciową w Hiroszimie przed szczytem G7, Poczta Nowego Jorku raporty.

Po uścisku dłoni Kishidy, 80-letni Biden zwrócił uwagę na żonę premiera, Fumio Kishidę, lat 58, która dziwacznie zginała pięści, jakby w pozie boksera, zanim również uścisnął jej dłoń.

65-letni Kishida zaczął następnie prowadzić amerykańskich dygnitarzy do wcześniej ustalonych miejsc na zdjęcia – w końcu podskoczył, by uprzejmie skierować Bidena na swoje miejsce, podczas gdy prezydent powoli przewracał się i patrzył w dół na ziemię, najwyraźniej zdezorientowany, gdzie miał być stać w nim.

„Poradzimy sobie” – zażartowała Pierwsza Dama, czekając cierpliwie wraz z gospodarzami, aż Naczelny Wódz zdecyduje, gdzie ma stanąć.

Biden w końcu dogonił, mówiąc z ulgą „Okej”, kiedy uśmiechnął się, gotowy do zdjęcia grupowego.

Później tego samego dnia szef miał wypadek na schodach, tym razem schodząc trochę w dół zamiast w górę.

Nagranie pokazało, jak spóźnił się na wycieczkę do świątyni Itsukushima, gdzie światowi przywódcy już rozpoczęli swoją wycieczkę, gdy Biden powoli wysiadał z limuzyny.

Po powolnym przejściu w kierunku innych, wpatrywał się intensywnie w grupę zaledwie ośmiu stopni – ale nadal się potknął i na szczęście złapał się za stopę, zanim upadł.

Uśmiechnął się, jakby to się nie wydarzyło, gdy ponownie wyciągnął rękę, by przywitać się z Kishidą, który czekał na dole schodów.

Światowi przywódcy pozowali do zdjęcia grupowego po zwiedzeniu sanktuarium, a Biden wyszedł tym razem ze względną łatwością.

READ  Chiny oskarżają Australię o podżeganie do konfliktów z rosnącymi niedociągnięciami Komunistycznej Partii Chin

Wiek Bidena – i gafy – staną się głównym problemem, gdy ponownie będzie kandydował do Białego Domu w 2024 roku.

Pod koniec drugiej pełnej kadencji będzie miał 86 lat i już wiele razy się potknął, zwłaszcza podczas wchodzenia do Air Force One.

Niedawny sondaż wykazał, że 63 procent Amerykanów uważa, że ​​nie jest wystarczająco inteligentny psychicznie, aby skutecznie rządzić narodem, a 62 procent uważa, że ​​nie ma wystarczająco dobrego zdrowia fizycznego.

W lutym 59 procent Demokratów ankietowanych przez Reuters/Ipsos zgodziło się, że „Joe Biden jest za stary, by pracować w rządzie” najlepiej opisuje prezydenta.

Ale jego lekarze twierdzili, że jest „zdolny do służby”, a Biały Dom stanowczo utrzymywał, że jest wystarczająco inteligentny umysłowo, aby wytrzymać rygory pracy.

Biden powiedział, że „przyjrzał się uważnie” swojemu wiekowi, zanim zdecydował się kandydować.

„I czuję się dobrze. Jestem podekscytowany perspektywami. I myślę, że naprawdę wkrótce zmienimy się w sposób, w jaki nie byliśmy od dłuższego czasu.”

Tymczasem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ma dołączyć w niedzielę do przywódców G7, którzy ogłaszają nowe sposoby ukarania Rosji za jej 15-miesięczną inwazję na jego kraj.

Ten artykuł pierwotnie się ukazał Poczta Nowego Jorku Reprodukowane za zgodą

Przeczytaj powiązane tematy:Joe Bidena