Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Joe Biden mówi, że Facebook „zabija ludzi”, niosąc dezinformacje o koronawirusie

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że platformy mediów społecznościowych, takie jak Facebook, „zabijają ludzi” za zezwalanie na rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat szczepionek na koronawirusa na swoich platformach, ponieważ administracja nadal krytykowała firmę.

„Oni zabijają ludzi… Słuchajcie, jedyna epidemia, jaką mamy, to epidemia wśród nieszczepionych. I zabijają ludzi” – powiedział Biden dziennikarzom w Białym Domu, zapytany o dezinformację i jakie jest jego przesłanie dla platform społecznościowych. takich jak: „Oni zabijają ludzi”, powiedział Biden dziennikarzom w Białym Domu na Facebooku.

Podczas pandemii dezinformacje o koronawirusie rozprzestrzeniły się na portalach społecznościowych, w tym na Facebooku, Twitterze i YouTube.

Badacze i prawodawcy od dawna zarzucają Facebookowi, że nie monitoruje szkodliwych treści na swoich platformach.

Firma wprowadziła przepisy zapobiegające składaniu konkretnych fałszywych oświadczeń na temat COVID-19 i jego szczepionek i twierdzi, że zapewnia ludziom wiarygodne informacje na te tematy.

„Nie będziemy rozpraszać się oskarżeniami, które nie są poparte faktami” – powiedział rzecznik Facebooka Kevin McAllister.

„Prawda jest taka, że ​​ponad dwa miliardy ludzi widziało wiarygodne informacje o COVID-19 i szczepionkach na Facebooku, czyli więcej niż gdziekolwiek indziej w Internecie.

Aplikacja Facebook pojawia się w App Store na smartfonie
Facebook kwestionuje ustalenia badaczy, że 12 osób jest odpowiedzialnych za prawie 65 procent dezinformacji przeciwko szczepionkom w mediach społecznościowych.(

AFP: Wilfredo Lee

)

„Ponad 3,3 miliona Amerykanów skorzystało również z naszej wyszukiwarki szczepionek, aby dowiedzieć się, gdzie i jak się zaszczepić. Fakty pokazują, że Facebook pomaga ratować życie”.

Twitter i YouTube nie odpowiedziały na prośby o komentarz.

Koronawirus typu Delta jest obecnie dominującym szczepem na całym świecie, powiedzieli urzędnicy amerykańscy, a liczba zgonów prawie całkowicie wzrosła w Stanach Zjednoczonych wśród osób nieszczepionych.

Przypadki COVID-19 w Stanach Zjednoczonych wzrosły o 70 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem, a zgony wzrosły o 26 procent, a epidemie występują w częściach kraju o niskim wskaźniku szczepień.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 2 minuty i 13 sekund

Zdecydowana większość respondentów badania obawia się dezinformacji

Rząd USA twierdzi, że Facebook może więcej

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki również skrytykowała Facebooka.

„Oczywiście podjęli kroki. Są firmą z sektora prywatnego” – powiedział Psaki podczas briefingu prasowego Białego Domu.

„Istnieją dodatkowe kroki, które mogą podjąć. Wyraźnie można zrobić więcej”.

Mówi CEO Facebooka, Mark Zuckerberg
Facebook odrzuca oskarżenia, że ​​nie kontroluje dezinformacji na swoich platformach.(

AFP: Mark Lenihan

)

Powiedziała, że ​​administracja Bidena jest w stałym kontakcie z Facebookiem i zgłasza problematyczne posty.

Pani Psaki powiedziała, że ​​12 osób jest odpowiedzialnych za prawie 65 procent dezinformacji przeciwko szczepionkom na platformach społecznościowych.

Wynik został ogłoszony w maju przez waszyngtońsko-londyńskie Centrum Walki z Cyfrową Nienawiścią, ale Facebook zakwestionował metodologię.

Amerykański lekarz generalny Vivek Murthy podniósł również alarm dotyczący rosnącej fali dezinformacji na temat COVID-19 i powiązanych szczepionek.

To sprawia, że ​​trudniej jest walczyć z epidemią i ratować życie – powiedział.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 2 minuty 17 sekund

Wyścig w poszukiwaniu kolejnych szczepionek

Reuters

Pobierz formularz…

READ  Ujawniła rozmowę telefoniczną z królową Elżbietą II w Australii