Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Po zgłoszeniu zaginięcia rosyjski samolot wykonał awaryjne lądowanie, ale wszyscy pasażerowie przeżyli

Urzędnicy służb ratunkowych w Rosji powiedzieli, że znaleźli samolot, który zaginął na Syberii i że wszyscy 19 pasażerów i załoga żyje.

Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało wcześniej, że An-28 zniknął w piątek w obwodzie tomskim zachodniej Syberii. Dodała, że ​​samolot wykonał awaryjne lądowanie po awarii jednego z jego silników.

An-28 to mały samolot turbośmigłowy krótkiego zasięgu, zaprojektowany przez Związek Radziecki, który jest używany przez wiele małych lotniskowców w Rosji i kilku innych krajach.

Samolot – obsługiwany przez niewielką linię lotniczą oferującą loty regionalne na Syberii – zniknął podczas lotu z miasta Kidrovy do miasta Tomsk.

Ale samolot został zlokalizowany po wysłaniu helikopterów w poszukiwaniu go.

Ministerstwo powiedziało, że wszystkie 19 osób na pokładzie przeżyło i są obecnie ewakuowane z miejsca.

Do wypadku doszło niecałe dwa tygodnie po podobnym samolocie Antonov An-26. Uderzył w klif w warunkach słabej widoczności na odległym Półwyspie Kamczatka na Dalekim Wschodzie Rosji RussiaW rezultacie zginęło 28 osób na pokładzie.

Antonow 28, ten sam typ samolotu, który zaginął nad Tomskiem, rozbił się w Puszczy Kamczackiej w 2012 roku, zabijając 10 osób. Śledczy stwierdzili, że piloci byli pijani w czasie wypadku.

Rosyjskie standardy bezpieczeństwa lotnictwa poprawiły się w ostatnich latach, ale wypadki, zwłaszcza z udziałem starych samolotów na odległych obszarach, nie są rzadkością.

AFP/Reuters

READ  Alito, sędzia Sądu Najwyższego USA kpi z zagranicznych krytyków