Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Joe Biden mówi, że królowa Elżbieta przypomina mu jego matkę

Odmówiła i oddała siły używając poręczy.

Ładowanie

Wstydząc się spędzić godzinę z królową, Bidenowie wyszli z zamku i wsiedli do helikoptera na lot powrotny do Londynu.

Na lotnisku Heathrow Biden rozmawiał o królowej ze swoją podróżującą ekipą prasową, mówiąc, że jest „bardzo hojna”, pytając go o prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta Chin Xi Jinpinga oraz o to, że zaprosił ją do Białego Domu.

„Nie sądzę, żeby się obraziła, ale przypominała mi moją matkę” – powiedział Biden przed wejściem na pokład Air Force One na swój następny przystanek w Brukseli.

Generalnie naganne jest ujawnianie treści prywatnych rozmów z Królową.

Prezydent USA Joe Biden przeprowadza inspekcję gwardii honorowej.przypisane mu:AP

Biden jest trzynastym prezydentem USA, który spotyka się z królem. Prezydent Lyndon Johnson jest jedynym, który nie przedstawił jej, gdy sprawował urząd.

Otrzymała czterech innych prezydentów USA w zamku Windsor, gdzie przebywała w izolacji podczas pandemii koronawirusa. Są to Donald Trump w 2018 roku, Barack Obama w 2016 roku, George W. Bush w 2008 roku i Ronald Reagan w 1982 roku.

Biały Dom poinformował w niedzielę, że pierwsze spotkanie Bidena z królową miało miejsce w listopadzie 1982 r., kiedy jako senator udał się do Wielkiej Brytanii na spotkanie brytyjsko-amerykańskiej grupy parlamentarnej. Biden był częścią grupy, która spotkała króla podczas tej wizyty.

Królowa dochodzi do siebie po pandemii w zamku Windsor, ale zaczęła też od czasu do czasu wychodzić po śmierci, w kwietniu, swojego męża, księcia Filipa, w wieku 99 lat.

W piątek dołączyła do innych członków rodziny królewskiej, w tym księcia Karola i księcia Williama z żonami, na przyjęciu w Kornwalii dla przywódców Grupy Siedmiu.

AP