Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

JPMorgan widzi „bycze perspektywy” dla Bitcoina, ponieważ obawy o inflację napędzają cenę BTC – Bitcoin Economics News

Globalny bank inwestycyjny JPMorgan twierdzi, że obawy o inflację prowadzą do rekordowych poziomów cen bitcoinów, a nie zainteresowanie niedawno uruchomionymi funduszami handlu kontraktami futures na bitcoin (ETF). Zauważając, że inwestorzy wycofują się ze złotych ETF-ów w bitcoinowych ETF-ach, firma zauważyła, że ​​„zmiana przepływu pozostaje taka sama, wspierając optymistyczne prognozy dla bitcoinów do końca roku”.

JPMorgan widzi, jak inflacja podnosi cenę Bitcoina

Analitycy JPMorgan Chase, kierowani przez Nikolaosa Banegirzoglou, opublikowali w zeszłym tygodniu notatkę badawczą wytłumaczyć Inflacja spowodowała, że ​​cena Bitcoina osiągnęła najwyższy poziom w historii, a nie szum wokół pierwszego amerykańskiego funduszu giełdowego Bitcoin Futures (ETF).

Proshares Bitcoin Strategy ETF, wskaźnik BITO, Rozpoczęcie handlu we wtorek i szybko zebrał miliard dolarów w inwestycjach. Drugi ETF kontraktów terminowych na bitcoiny w USA Wystrzelony Piątek.

Analitycy JPMorgan uważają, że „sam w sobie uruchomienie BITO raczej nie doprowadzi do nowej fazy dalszego wejścia nowego kapitału do Bitcoin”, wyjaśniając:

Uważamy natomiast, że postrzeganie bitcoina jako lepszego zabezpieczenia inflacji niż złota jest głównym powodem obecnego wzrostu, który doprowadził do odejścia od ETF-ów na złoto od września.

„Początkowy szum wokół BITO może zniknąć w ciągu tygodnia” – dodali analitycy.

Cena Bitcoina Róża do rekordowego poziomu 66 899 USD na podstawie danych z rynków Bitcoin.com we wtorek. W momencie pisania tego raportu, BTCCena wynosi około 61 249 USD. Jest to wzrost o 40% od początku miesiąca i ponad 90% od początku roku. Cena £ BTC Wzrosła znacznie, gdy rynek oczekiwał zatwierdzenia ETF kontraktów terminowych na bitcoiny przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Analitycy JPMorgan nie wyjaśnili, że prawdziwym motorem wzrostu cen bitcoinów były rosnące obawy o inflację, ale zauważyli również, że skłoniło to inwestorów do poszukiwania inwestycji, które mogą działać jako zabezpieczenie przed tymi ryzykami, takich jak złoto i bitcoin.

READ  Czy Chiny nałożą podatek od usług cyfrowych?

Złoto jest skutecznym zabezpieczeniem przed inflacją. Jednak w ostatnich tygodniach nie zareagował na rosnące obawy dotyczące rosnącej presji kosztowej. Analitycy zauważyli, że skłoniło to inwestorów do poszukiwania alternatywnych inwestycji, a wielu z nich odeszło od funduszy handlujących złotem na rzecz funduszy bitcoinowych, dodając:

Ta zmiana w przepływie nadal wspiera optymistyczne prognozy dla bitcoina do końca roku.

Analitycy JPMorgan nie są jedynymi, którzy postrzegają bitcoin jako lepsze zabezpieczenie przed inflacją niż złoto. Ostatnio zarządzający funduszem miliardera Paul Tudor Jones Powiedział również, że Bitcoin wygrał wyścig ze złotem i że woli kryptowalutę od złota jako zabezpieczenie przed inflacją.

Co sądzisz o ofercie Bitcoina firmy JPMorgan? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

kredyty fotograficzne: Shutterstock, Pixabay, Wikicommons

zastrzeżenie: Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacji lub poparcia jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com Nie świadczy porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani Firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.