Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przekształcenie 11 akrów „śmietnika” w stanie NSW w światowej klasy farmę

Uchodźcy, przybywający głównie z Afryki Środkowej i pogranicza Tajlandii i Birmy, mieli już umiejętności rolnicze. Ale nie mogli dostać pracy.

Green Connect zaangażował się w projekt, który wykorzystuje ich umiejętności, tworzy miejsca pracy i dostarcza społeczności świeże owoce i warzywa. W ciągu ostatnich 12 miesięcy gospodarstwo sprzedało 35 000 kilogramów żywności, stworzyło siedem stałych i 30 tymczasowych miejsc pracy oraz przeprowadziło wycieczki i warsztaty dla ponad 1900 osób.

A do zadania ponownego zatrudnienia takiego kawałka ziemi była to idealna siła robocza.

„Wielu naszych uchodźców uprawiało jedzenie w obozach dla uchodźców, gdzie nic nie mieli” – powiedziała Flament. „Jeśli możesz hodować żywność w obozie dla uchodźców, możesz uprawiać je wszędzie”.

Uchodźczyni Kareni, Blah Mai, która urodziła się w obozie dla uchodźców na granicy z Tajlandią i mieszkała tam do czasu przeprowadzki do Australii w wieku 30 lat w 2009 roku, pracuje na farmie od momentu jej otwarcia. „Dał mi świeże powietrze, a kiedy idziemy na farmę, możemy porozmawiać z kilkoma nowymi ludźmi z różnych kultur i możemy nauczyć się angielskiego” – powiedziała.

W zeszłym roku 73 procent pracowników, którzy opuścili Green Connect, znalazło inną pracę lub zapisało się na regularną edukację.

Pojawiają się nasi młodzi ludzie i gdy pytamy: „Jaką pracę wyobrażasz sobie? – Nie wiem – powiedziała pani Flement.

A kiedy pojawiają się nasi uchodźcy i zadajemy im to samo pytanie, prawie zawsze odpowiadają: „Wszystko”.

„Pięknie razem pracują. Jest ta magia, w której młodzi ludzie wnoszą angielską i australijską kulturę i dzielą się nią z naszym personelem uchodźczym, a personel uchodźczy dodaje bardzo ciężkiej etyki pracy i opowieści o trudnościach, które sprawiają, że młodzi ludzie siadają i myślą:” Może jednak moje życie nie jest takie złe”’.

Newsletter Morning Edition to nasz przewodnik po najciekawszych codziennych historiach, analizach i spostrzeżeniach. Rejestracja tutaj.

READ  Covid Victoria: Próby paszportów do szczepień rozpoczną się na obszarach regionalnych