Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Keshet i Hot w sporze handlowym dotyczącym naruszenia praw autorskich (WYŁĄCZNIE)

Keshet i Hot w sporze handlowym dotyczącym naruszenia praw autorskich (WYŁĄCZNIE)

Keshet Media Group, jedna z największych izraelskich prywatnych firm medialnych ze scenariuszami takimi jak „Prisoners of War” i „When Heroes Fly”, grozi pozwem izraelskiej firmie płatnej telewizji HOT za naruszenie jej praw autorskich poprzez emisję treści Keshet bezpośrednio. praca.

Keshet i HOT zawarły wcześniej dwie umowy, dzięki którym treści Keshet, w tym jego flagowy kanał Keshet 12 (wiodąca izraelska sieć komercyjna), były dostępne dla abonentów HOT na platformie linearnej, VOD i nadawczej Next TV. Keshet mówi, że skontaktowała się z HOT w celu renegocjacji tych umów, ale bezskutecznie. Umowy wygasły 31 marca i zostały przedłużone do 3 kwietnia. w uzyskanym dokumencie prawnym różnorodnyKeshet mówi, że HOT nie może już nadawać swoich treści poza kanałami linearnymi.

Więcej z Variety

zawołaj go różnorodnyObie strony rozpoczęły negocjacje w sprawie odnowienia tych umów – co zaowocowało przedłużeniem umowy o trzy dni – powiedział rzecznik HOT, ale rozmowy utknęły w martwym punkcie po tym, jak Keshet poprosił o „wygórowaną opłatę”.

„Keshet angażuje się w praktyki monopolistyczne w branży kanałów komercyjnych, co narusza prawo dotyczące komunikacji i konkurencji. Jako kanał nadawczy w Izraelu, Keshet jest prawnie upoważniony do zapewniania bezpłatnego publicznego dostępu” – powiedział rzecznik.

Kiedy podpisano poprzednie umowy handlowe, Keshet mógł pobierać opłaty od HOT za transmisje na żywo Channel 12, ale teraz rząd izraelski umożliwił bezpłatny dostęp do lokalnych nadawców. Zapotrzebowanie Keshet na wyższe ceny na prawa do wideo na żądanie / transmisji strumieniowej ma na celu zrekompensowanie utraty przychodów z kanału liniowego, na źródło zbliżone do HOT.

Przedstawiciel HOT kontynuował: „Pomimo nieprzedłużenia tymczasowego nakazu zezwalającego na płacenie wygórowanych opłat za transmisje, Keshet ucieka się do nielegalnych taktyk lobbingowych, podważa rdzeń przepisów dotyczących dystrybucji programów i angażuje się w wątpliwe praktyki w celu zwiększenia swoich zysków”, dodając, że HOT „ oczekuje od zainteresowanych władz, w tym Urzędu ds. Konkurencji i Ministerstwa Łączności, podjęcia szybkich i zdecydowanych działań przeciwko nielegalnemu postępowaniu Keshet”.

READ  Weekend: amerykański YouTuber daje szansę Bratysławie. zrobi?

Rzecznik HOT powiedział również, że Keshet 12 „będzie nadal dostępny na HOT zgodnie z wymogami prawnymi”.

W swoim ostrzeżeniu prawnym Keshet powiedział, że HOT „naruszył” nieautoryzowane nadawanie treści Keshet. Firma twierdzi również, że HOT „nie uznał za właściwe kontaktowania się z Keshet z dużym wyprzedzeniem w celu prowadzenia negocjacji w sprawie nowych licencji” oraz że rozmowy rozpoczęły się zaledwie dwa tygodnie przed końcem okresów licencyjnych, po tym, jak Keshet skontaktował się z HOT w tej sprawie.

Keshet twierdzi, że HOT nie usunął jeszcze tytułów bibliotecznych ze swoich usług kablowych i streamingowych. Źródło zbliżone do HOT powiedziało, że zawartość biblioteki Keshet zostanie wkrótce usunięta z kasety telewizyjnej.

Keshet powiedział również, że podejrzewa Altice, której właścicielem jest izraelsko-francuski miliarder Patrick Darahi, o „celowe” wzniecanie sporu prawnego w celu „powstrzymania konkurencji w dziedzinie, w której ma monopol”.

Keshet niedawno utworzył spółkę joint venture z firmą medialną RGE, aby uruchomić nową usługę OTT w regionie MENA. Nowa platforma, nazwana Free TV, będzie konkurencyjna cenowo i będzie oferować wbudowaną telewizję strumieniową oraz światłowodowe usługi internetowe.

W swoim liście Keshet powiedziała: „Postępowanie HOT jest kontynuacją jego agresywnych kroków, jako monopolisty telewizji wielokanałowej i właściciela infrastruktury komunikacyjnej, aby zaszkodzić Keshet oraz zaszkodzić konkurencji i społeczeństwu”.

Keshet, która prowadzi również międzynarodową firmę dystrybucyjną i produkcyjną Keshet International, niedawno odnowiła umowy z innymi usługami OTT w Izraelu, w tym Partner TV i Cellcom TV.

Najlepszy skład

Zapisz się do Biuletyn jest różnorodny. Aby uzyskać najnowsze wiadomości, śledź nas dalej FacebookI ŚwiergotI Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.

Pierwotnie opublikowane