Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

KGAL kupuje farmę wiatrową o mocy 27 MW w Polsce

5 maja (Odnawialne teraz) – KGAL Investment Management GmbH & Co. KG kupił we wtorek 27-megawatową konkurencyjną nadmorską farmę wiatrową w Polsce, trzecią co do wielkości w kraju, zwiększając w ten sposób lokalną farmę wiatrową do prawie 75 megawatów.

Rivald to pełnoprawny program z 15-letnią opłatą żywieniową (Walka) przez większość przyszłego wydania. Zainstaluje dziewięć turbin wiatrowych 200 km na północny zachód od Warszawy. Budowa ma się rozpocząć pod koniec 2021 r., A oddanie ma nastąpić w przyszłym roku.

„W szczególności Europa Środkowo-Wschodnia i Polska oferują atrakcyjne profile zwrotu ryzyka zarówno w przypadku energii wiatrowej, jak i fotowoltaiki (PV).” – powiedział dyrektor zarządzający Michael Ebner. Powiedział, że menedżer inwestycyjny koncentruje się obecnie na zakupie praw do projektów i samodzielnej realizacji tych projektów.

Oprócz rywala KGAL ma projekt farmy wiatrowej o mocy 11,7 MW, 60 km na północny zachód od Kedansk, oraz farmę wiatrową o mocy 35,2 MW w gminie Pasłęk. Pierwszy ma zostać ukończony na początku tego miesiąca, a Crossin ma zostać uruchomiony wiosną przyszłego roku. KGAL posiada również 150 MW projektów dotyczących energii słonecznej i wiatrowej, które są wspólnie opracowywane z partnerami.

Menedżer inwestycji powiedział, że ma farmę wiatrową w budowie w Niemczech i dostrzega pozytywny rozwój, jeśli chodzi o rurociąg PV w południowej Europie. Oczekuje, że projekty solarne we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii będą wkrótce gotowe do budowy.

Przejęcie Rivalt to transakcja, która doprowadziła do sfinansowania AIF KGAL ESPF 4, który zamknął się pod koniec 2019 r. Kwotą 7 750 mln (899,5 mln USD) i obecnie zainwestował ponad 85%. KGAL ESPF 5 wygrał dla tego funduszu.

(1,0 EUR = 1,199 USD)