CIA twierdzi, że chociaż zastosowano środki bezpieczeństwa, Białemu Domowi nie zagrażało niebezpieczeństwo
W wyniku śmiertelnego wypadku samochód jadący z „dużą prędkością” zderzył się z bramą kompleksu Białego Domu w USA, zabijając na miejscu jego kierowcę. Wiadomości arabskie wspomniany.
Władze twierdziły, że w sobotni wieczór zginął kierowca, gdy jego samochód uderzył w płot Białego Domu.
Amerykańskie tajne służby podały w oświadczeniu, że martwego kierowcę znaleziono w samochodzie po zderzeniu tuż przed godziną 22:30 przy jednej z bram na zewnętrznym obwodzie kompleksu Białego Domu.
CIA poinformowała, że chociaż zastosowano środki bezpieczeństwa, Białemu Domowi nie zagrażało niebezpieczeństwo.
Rzecznik Służby Bezpieczeństwa USA powiedział w oświadczeniu: „Wdrożono protokoły bezpieczeństwa, gdy funkcjonariusze dezynfekowali pojazd i próbowali udzielić pomocy kierowcy, którego znaleziono martwego”.
Ustalono tożsamość kierowcy, ale jego tożsamość została ukryta.
Według agencji policja w Waszyngtonie będzie prowadzić dochodzenie w sprawie śmiertelnego zdarzenia, a nie Secret Service, które będzie kontynuować własne dochodzenie.
„W tej chwili incydent jest badany pod kątem wypadku drogowego wyłącznie przez Jednostkę Badania Poważnych Wypadków MPD” – napisano w oświadczeniu.

Jan Brzechwa jest współpracownikiem serwisu Przecław News, gdzie zajmuje się tematyką wiadomości, polityki, biznesu, technologii, sportu, rozrywki i stylu życia. Skupia się na rzetelnym przekazywaniu informacji, bieżących wydarzeniach oraz tematach istotnych dla czytelników, dostarczając jasne, przydatne i łatwe do zrozumienia treści.

Więcej artykułów
Rekordowe niemal 124 mld zł na obronność w 2025 roku. NIK podsumowała wydatki państwa
OPEC+ zapowiada zwiększenie wydobycia ropy. Decyzja głównie symboliczna
Turystka z Nowej Zelandii została brutalnie zamordowana na oczach męża w Newport Beach