Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kilka osób zginęło w strzelaninie w duńskim centrum handlowym

Kilka osób zginęło w strzelaninie w centrum handlowym w Kopenhadze.

Kopenhaska policja, która aresztowała 22-letniego Duńczyka, powiedziała, że ​​nie można wykluczyć, że atak był „aktem terroryzmu”.

„Wiemy, że jest wielu martwych… [and] Inspektor policji Soren Thomassen, szef jednostki operacyjnej policji w Kopenhadze, powiedział na konferencji prasowej, że kilku zostało rannych.

Powiedzieli, że funkcjonariusze zostali wysłani do miejskiego centrum handlowego Fields Mall po doniesieniach o strzelaninach, mówiąc ludziom w centrum, aby pozostali na miejscu i czekali na pomoc.

Rzecznik powiedział, że główny stołeczny szpital Rigschpitalt otrzymał „małą grupę pacjentów” na leczenie.

Nastolatki wybiegają na zewnątrz centrum handlowego po strzelaninie w Danii
Ludzie, których widziano uciekając z centrum handlowego Fields, po tym, jak duńska policja powiedziała, że ​​mieli doniesienia o strzelaninach,(Reuters: Ritzau Scanpix/Klaus )

Rzecznik dodał, że wezwał dodatkowy personel, w tym chirurgów i pielęgniarki.

Lokalne media opublikowały zdjęcia przedstawiające ciężko uzbrojonych policjantów na miejscu ataku, a także ludzi wybiegających poza centrum handlowe.

Na materiale opublikowanym przez gazetę Extra Bladet pokazano osobę, którą ratownicy wnoszą do karetki na noszach.

Loritz Hermansen powiedział duńskiemu radiu, że on i jego rodzina byli w sklepie odzieżowym w centrum handlowym, kiedy usłyszał „trzaski trzy do czterech. Naprawdę głośne”.

„Wyglądało na to, że tuż obok sklepu padły strzały” – powiedział.

Koncert byłego członka zespołu One Direction, Harry’ego Stylesa, zaplanowano na 20:00 czasu lokalnego w pobliskiej Royal Arena. Nie było jasne, czy ceremonia będzie kontynuowana.

Na Snapchacie Styles napisał: „Mój zespół i ja modlimy się za wszystkich zaangażowanych w strzelaninę do centrum handlowego w Kopenhadze. Jestem w szoku. Kocham H”.

Tuż po strzelaninie pałac królewski poinformował, że odwołano przyjęcie u księcia Fryderyka związane z wyścigiem kolarskim we Francji.

Pałac podał w oświadczeniu, że pierwsze trzy etapy wyścigu odbyły się w tym roku w Danii.

Przyjęcie miało się odbyć na pokładzie królewskiego jachtu zacumowanego w Soenderborgu, mieście, w którym zakończył się etap III.

Reuters/Associated Press

opublikowany A zaktualizowany

READ  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ostrzegł, że wycofanie sił rosyjskich stwarza „katastrofalną” sytuację.