Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Statek pęka na pół i tonie u wybrzeży Hongkongu

statek wsparcia przemysłowego w morze Południowochińskie Służby ratownicze w Hongkongu poinformowały o utonięciu w burzy z możliwością utraty ponad dwóch tuzinów członków załogi.
Władze wysłały na pomoc samoloty i helikoptery ratowaćz co najmniej trzema z 30-osobowej załogi doprowadzonych do bezpieczeństwa od godziny 17:30 czasu lokalnego w sobotę.
Zdjęcia wydane przez Hongkong Państwowa Służba Lotnicza pokazała członka załogi wsiadającego do helikoptera ratunkowego, gdy ciężkie fale uderzały w zatopione statki, które zostały rozbite na dwie części.
Poszukiwanie ponad dwóch tuzinów członków załogi, których statek przełamał się na pół i zatonął po złapaniu w pobliżu epicentrum tajfunu Chaba (Usługa lotnicza rządu Hongkongu za pośrednictwem AP)

Do wypadku doszło 300 kilometrów na południe od Hongkongu.

Latająca Służba nie podała nazwy ani pochodzenia statku.

W oświadczeniu podano, że członkowie załogi negocjują trudności spowodowane poważną burzą tropikalną Chapa, która wiała z prędkością do 110 kilometrów na godzinę.

Załoga statku opuściła statek po tym, jak doznał poważnych uszkodzeń na Morzu Południowochińskim.
Załoga statku opuściła statek po tym, jak doznał poważnych uszkodzeń na Morzu Południowochińskim. (Usługa lotnicza rządu Hongkongu za pośrednictwem AP)
Statek zatonął 300 kilometrów na południowy zachód od Hongkongu.
Statek zatonął 300 kilometrów na południowy zachód od Hongkongu. (Usługa lotnicza rządu Hongkongu za pośrednictwem AP)
Burza spowodowała zakłócenia w całym regionie, odwołano loty, a niektóre firmy zamknięto z powodu silnych wiatrów i ulewnych deszczy.
Burza spowodowała zakłócenia w całym regionie, odwołano loty, a niektóre firmy zamknięto z powodu silnych wiatrów i ulewnych deszczy. (Usługa lotnicza rządu Hongkongu za pośrednictwem AP)

W sobotę burza wylądowała w zachodniej części przybrzeżnej prowincji Guangdong.

Służba Hongkongu wysłała do akcji ratunkowej dwa samoloty stałopłatów i cztery śmigłowce.

Władze Hongkongu wydały ostrzeżenie przed tajfunem w czwartek, podczas zbliżającej się wizyty chińskiego przywódcy Xi Jinpinga.

Wielkie otwarcie nowego Muzeum Pałacowego w Hongkongu, które miało zbiec się z 25. rocznicą przekazania miasta pod rządy brytyjskie chińskim, zostało przełożone na niedzielę z powodu burzy.

Pracownicy Państwowej Służby Ratunkowej uratowali mężczyznę z jego samochodu w Windsor w Sydney.

Mężczyzna uratowany z samochodu podczas wybuchu kryzysu powodziowego

READ  „Grubi mężczyźni z szalonymi włosami”: Trump znalazł bratnią duszę w Johnson, według książki | Donald Trump