Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Kim Kardashian Cat World”: Jacek przyciąga turystów do polskiego miasta

„Kim Kardashian Cat World”: Jacek przyciąga turystów do polskiego miasta

  • Miłośnicy kotów jadą do polskiego miasta Szczecin, aby rzucić okiem na Jacka, czarno-białego, pulchnego kota, który stał się internetową sensacją.
  • Opisywany jako „Kim Kardashian kociego świata”, kot ten podbił renesansowy zamek i stał się największą atrakcją miasta.
  • To nie pierwsze zwierzę, które przyciąga turystów do Szczecina. W 2021 roku Golden Retriever stał się najczęściej ocenianą atrakcją turystyczną w Google.

Miłośnicy kotów jadą do polskiego miasta Szczecin, aby rzucić okiem na Jacka, czarno-białego, pulchnego kota, który stał się internetową sensacją.

Kota czasami można spotkać na kocu w małej drewnianej skrzynce z otwartym frontem wykonanej przez jego właściciela, gdzie mieszkał od ponad 10 lat przy ulicy Cazopsa. Jego dom stał się najwyżej ocenianą atrakcją Szczecina na Google Maps.

Dzięki dziesiątkom pięciogwiazdkowych recenzji przypinka „Kot Gacek” na mapie, znajdująca się w pobliżu sklepu z torbami z ozdobioną twarzą kota, wyprzedziła takie zabytki, jak renesansowy zamek.

– Gajić jest Kim Kardashian „Świat kotów. Turyści zaczęli go szukać tylko dlatego, że zyskał popularność w Internecie” – powiedziała Karolina Nowak, administratorka oficjalnego konta TikTok dla województwa zachodniopomorskiego, w którym znajduje się miasto Szczecin.

Simon Maksymiuk, pracownik szczecińskiego centrum informacji turystycznej, stwierdził, że historie osób podróżujących do Jacka są „niesamowite”.

„Był taki człowiek z Norwegii, który przyleciał samolotem. Twierdził, że to Jacek namówił go do podjęcia decyzji o przyjeździe tutaj” – powiedział Maksymiuk. „Dzięki Jackowi turystyka znacznie wzrosła, przekraczając moje oczekiwania i wyobraźnię.”

Niektórzy fani przypisują popularność Jacka jego pewności siebie i uroczej twarzy. Inni twierdzą, że to właśnie sława przyciąga gości do miasta znanego już z zamku książąt pomorskich, parków i malowniczych terenów nadrzecznych.

Wśród tych, którzy chcieli zobaczyć się z Jackiem, był student historii Kherlin, który pochodzi z Mongolii, a mieszka w Niemczech.

READ  Była gospodarz Good Morning America, Joan Lunden, przerywa milczenie, dlaczego została zwolniona

„Szukam tego kota o imieniu Jacek” – powiedział Reuterowi. Mam nadzieję, że go znajdę, może dzisiaj, może jutro”.

Niektórzy mieszkańcy Szczecina są jednak zaniepokojeni. Marta Głowczewska, pielęgniarka ze Szczecińskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami, twierdzi, że ludzie dają Gajkowi nieodpowiednią żywność.

Jacek nie jest pierwszym zwierzęciem, które przyciąga turystów do polskiego miasta. W 2021 roku Golden Retriever stał się najczęściej ocenianą atrakcją turystyczną Gdańska w Google.