Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Klawiatura Das MacTigr – recenzja 2022

Minęło trochę czasu, odkąd mieliśmy na biurku nową klawiaturę Das. Producent mechanicznej klawiatury był dużym graczem w odrodzeniu modeli mechanicznych w ostatnich dziesięcioleciach i jest najbardziej znany z pionierskich pustych klawiatur dla pewnych maszynistek dotykowych. I przez lata Das przedstawiał sprawdzonych zwycięzców, takich jak Das Keyboard 4C TKL. Jego najnowsza wersja została zaprojektowana z myślą o Macu, ale nie musisz być użytkownikiem Apple, aby cieszyć się luksusową klawiaturą Das Keyboard MacTigr, pełnowymiarową, niskoprofilową klawiaturą z klawiszami Cherry MX. Z pewnością zadowoli każdego zaawansowanego użytkownika Apple, z wyjątkiem jego rozdzierającej ceny 219 USD. MacTigr to niewątpliwie wysokiej jakości klawiatura, ale oprócz niedrogich alternatywnych klawiatur Mac, takich jak Logitech MX Mechanical, historia wartości nie jest tak solidna.


Das Design idzie na Maca

Jak można się domyślić po nazwie, MacTigr jest przede wszystkim klawiaturą Maca. Oznacza to, że ma klawisze specyficzne dla komputerów Mac, takie jak klawisz wysuwania w górę i klawisz Command zamiast klawisza Control. W przeciwieństwie do najnowszej klawiatury Apple Magic Keyboard z Touch ID, MacTigr wyeliminował około pół tuzina klawiszy funkcyjnych, zastępując je niektórymi dedykowanymi przyciskami skrótów i regulacją głośności – uczciwa zamiana w mojej książce.

Biorąc deskę do ręki, uznasz ją za zaskakująco ciężką. Podczas gdy wielu dostawców spędza czas na badaniu sposobów na lżejsze klawiatury, Das Keyboard zdecydował, że blok jest naprawdę dobry. Ważący 2,4 funta MacTigr jest prawie trzy razy cięższy od pełnowymiarowej klawiatury Magic Keyboard i prawie dwa razy cięższy od Satechi Slim X3, dzięki stalowej górnej płycie i aluminiowej obudowie. Choć masywny, ma stosunkowo cienki profil o wymiarach 1,1 x 5 x 17,1 cala (HWD), co stawia go na równi z takimi rozwiązaniami jak Logitech MX Mechanical. Ale jest to zdecydowanie większy projekt niż tradycyjna płyta wiórowa Apple.

READ  iPhone 13 Cyberponiedziałkowe oferty 2021 – Bestsellery już teraz

Klawiatura Das MacTigr Klawiatura numeryczna i płyta audio CD

Rozmiar klawiatury jest dobrze wykorzystany dzięki nie jednemu portowi USB-C, ale dwóm portom USB-C na pokładzie do przesyłania danych, ładowania i synchronizacji z innymi urządzeniami. Brak łączności bezprzewodowej lub Bluetooth, oczywisty problem w tej cenie, tylko kabel ze złączem USB-C. Odwracając klawiaturę, w każdym rogu znajdują się gumowe uchwyty, ale nie ma nóżek do przechylania podkładki pod kątem pisania. To też jest rozczarowujące – fajnie byłoby mieć dodatkową wysokość i wsparcie nadgarstka.

Klawisze Das Keyboard MacTigr Cherry MX

Ale gwiazdami serialu są miękkie w dotyku, dwustronne klawisze PBT i mechaniczne przełączniki Cherry pod spodem. MacTigr wykorzystuje niskopoziomowe przełączniki liniowe Cherry MX. Jest cichy, z subtelnym trzaskiem i około 45 gramów siły dotykowej sprawia, że ​​każde naciśnięcie klawisza jest solidne. Wrażenia podczas pisania są czyste, co stanowi wyraźną różnicę w porównaniu z klawiaturami z przełącznikami nożycowymi, które stanowią większość akcesoriów biurowych Mac.


Tępe pazury, brakujące kły

Jeśli używałeś innych produktów Das Keyboard, być może znasz już unikalne oprogramowanie Q firmy. Umożliwia pobieranie apletów w celu dodania funkcji do klawiatury, wykorzystując oświetlenie RGB klawiatury, na przykład do monitorowania aktywności procesora, ostrzegania o nadchodzących wiadomościach lub wyświetlania aktualizacji pogody. Narzędzie jest bardzo przydatne, jeśli używasz obsługiwanej płyty.

Problem polega na tym, że w chwili pisania tego tekstu nie ma dostępnej funkcji Q Software dla MacTigr, prawdopodobnie z powodu braku oświetlenia RGB. Co więcej, chociaż istnieją profile dla kilku różnych gier, nie można modyfikować głównych funkcji, tak jak w przypadku innego oprogramowania klawiatury. postęp klawiatury zakończony Rozszerzenie klucza N, który można jednak aktywować, naciskając klawisze Fn i Play. (N-key rollover to termin używany do opisania liczby klawiszy, które można nacisnąć jednocześnie, co pozwala na jednoczesne naciśnięcie wielu klawiszy i zapisanie każdego klawisza po naciśnięciu.)

READ  Google dokłada wszelkich starań, aby Twoje reklamy były bezpieczniejsze

Klawisze multimedialne Das Keyboard MacTigr

Kolejnym problemem będzie z pewnością cena MacTigra. Jest to bogato wyposażona klawiatura z doskonałym wrażeniami podczas pisania, ale za 219 USD prawdopodobnie trudno ją sprzedać, nawet pokonując Magic Keyboard Apple za 199 USD z Touch ID, nie wspominając o podświetlanym bezprzewodowym mechanicznym MX firmy Logitech wyceniony na 169,99 USD. Dołączony koncentrator USB-C to fajna funkcja, a miękki w dotyku bęben dźwiękowy i ergonomiczne klawisze wygrały, ale to bez kompromisów.


Nie, niestety, król tygrys

Praca z klawiaturą Das MacTigr pozostawia nas w rozdarciu: naprawdę lubimy klawiaturę, szczególnie w porównaniu do domowych alternatyw firmy Apple, ale jej wysoka cena, brak łączności bezprzewodowej i ograniczona ergonomia rekompensują luksusowe wrażenia podczas pisania. Jeśli masz pod ręką dwa porty USB-C i masz gotówkę do spalenia, MacTigr będzie zachwycony. Dla wszystkich innych, Logitech MX Mechanical pozostaje zamiennikiem klawiatury dla naszego Maca, a Satechi Slim X3 za 89,99 USD zajmuje drugie miejsce w kategorii ekonomicznej.