Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kluby w Iowa w 2024 r.: Donald Trump każe swoim zwolennikom wyjść

Kluby w Iowa w 2024 r.: Donald Trump każe swoim zwolennikom wyjść

W poniedziałek czasu lokalnego oficjalnie rozpoczyna się kluczowy rok wyborczy w Stanach Zjednoczonych, kiedy wyborcy w stanie Iowa wybierają preferowanego kandydata Partii Republikańskiej do nominacji prezydenckiej.

Obecny prezydent Demokrata Joe Biden nie stanął przed żadnym realnym wyzwaniem w walce o nominację swojej partii. Pozostaje tylko Republikanów.

Faworytem ponownie jest były prezydent Donald Trump, pokonany przez Bidena w 2020 roku. Stosunkowo niewielka grupa kandydatów – była gubernator Karoliny Południowej Nikki Haley, gubernator Florydy Ron DeSantis i biznesmen Vivek Ramaswamy – próbuje mu rzucić wyzwanie.

Przed wyborami parlamentarnymi w Iowa, które rozpoczynają pierwszy sezon wyborczy w celu wyłonienia kandydatów obu głównych partii, sondaże wskazują, że Trump najprawdopodobniej dokona rewanżu z Bidenem.

Średnie sondaże pokazują, że Trump ma ok 50-procentowe poparcie wśród wyborców Partii Republikańskiej w Iowa. Pani Haley i pan DeSantis z dużą przewagą rywalizują o drugie miejsce.

Za tydzień w New Hampshire odbędą się drugie zawody w kraju. Jest bliższy wyścig z Pani Haley podąża śladem Trumpa O około 15 proc. Ma nadzieję nabrać dynamiki dzięki dobrym występom w Iowa i jeszcze bardziej zmniejszyć dystans.

Ale główne pytanie pozostaje takie samo: czy ktoś może realnie konkurować z byłym prezydentem? A może jego rywale o nominację znikną, tak jak to miało miejsce w 2016 roku?

„Nie mogę siedzieć w domu”: Trump gromadzi swoich zwolenników

Grozi, że zła pogoda będzie czynnikiem wpływającym na przebieg wyborów w Iowa, a wyjątkowo zimno i mróz prawdopodobnie uniemożliwią niektórym wyborcom przybycie na wybory. Prognozy stanowe przewidują, że temperatura nie wzrośnie powyżej -19 stopni Celsjusza.

W tym kontekście kandydaci nawoływali swoich zwolenników do udziału w wyborach niezależnie od dyskomfortu, jaki mogło to dla nich powodować.

„Musisz wyjść. Nie możesz siedzieć w domu” – powiedział Trump na niedzielnym wiecu.

„Jeśli jesteś chory jak pies, mówisz: «Kochanie, muszę przejść». Nawet jeśli zagłosujesz, a potem umrzesz, warto”.

READ  Sheeran ukoronowaniem czterodniowego przyjęcia królowej w dniu splendoru i popu

Następnie stwierdził, że Biden „wypadł w sondażach lepiej” zarówno od Haley, jak i DeSantisa, w związku z czym głupotą byłoby wybranie któregokolwiek z nich na kandydata.

„Biden pokonuje Nikki Haley. „Zabija Nikki Haley, a w sondażach pokonuje także DeSantisa” – powiedział.

Najnowsze sondaże Pokaż wszystkich trzech Republikanów pokonujących pana Bidena – Trump o 2 procent, pan DeSantis o 3 procent i pani Haley o 8 procent.

„Ludzie nie są zadowoleni z MAGA” – powiedział Trump, odnosząc się do swojego ruchu „Uczyń Amerykę znów wielką”.

„Ponieważ MAGA przejmuje władzę. Członkowie MAGA, wiesz – kiedy słyszysz fałszywe wiadomości i mówią: «MAGA reprezentuje, MAGA reprezentuje 44 procent Republikanów» – nie, nie. MAGA reprezentuje 95 procent Partii Republikańskiej”.

W innym miejscu przemówienia Trump zaatakował stolicę Ameryki, Waszyngton, DC, opisując ją jako miasto „skażone szczurami”.

„Mamy kapitał, który wszyscy kochamy. W tej chwili jest to kopalnia pełna szczurów i graffiti” – powiedział, obiecując odebrać władzę burmistrzowi miasta.

Mieszkańcy stanu Iowa, którzy stawią czoła poniedziałkowym warunkom, być może będą musieli stawić czoła najniższym temperaturom we współczesnej erze kampanii prezydenckich, z zamieciami i wiatrem sięgającym w niektórych obszarach nawet -42 stopni Celsjusza.

Trump, pani Haley i pan DeSantis byli zmuszeni odwołać swoje wystąpienia w części kampanii zadaszonej.

Pomimo utrzymującej się władzy politycznej w partii Trump boryka się z wieloma problemami – od czasu, gdy był ostatnim kandydatem, czterokrotnie był stawiany w stan oskarżenia i przygotowuje się na potencjalny upadek swojego nowojorskiego imperium biznesowego w wyniku oszustwa cywilnego. test.

„Jeśli ogromny wysiłek DeSantisa w terenie w połączeniu z niedawnym wzrostem Haley może sprowadzić Trumpa o kilka punktów poniżej 50 procent, byłby to pierwszy znaczący znak możliwości pokonania Trumpa. Jak poinformowała AFP, kampania prezydencka w 2008 roku.

„Jednak ta zmieniająca paradygmat rzeczywistość – możliwość porażki Trumpa – wydarzy się tylko wtedy, gdy reszta pola zjednoczy się wokół jednego kandydata przeciwnego Trumpowi”.

READ  Nadim Al-Zahawi opiera się wezwaniom do rezygnacji, co premier określił jako „słabe”. Nadim Zahawi

Trump i McCain nieustannie się kłócili przed śmiercią tego ostatniego, a Trump rozgniewał niektórych wyborców, sugerując, że woli żołnierzy, którzy „nie zostali schwytani” od takich jak McCain, który spędził lata znosząc tortury w obozie jenieckim podczas wojny w Wietnamie. .

Przed nami długa droga

Mimo tych wszystkich rozmów o cudownych odbiciach kart do głosowania, które zawsze są częste przed wyborami wyborczymi, konkurs w Iowa nie wygląda na konkurencyjny. Oczekuje się, że zajmująca drugie miejsce Haley otrzyma nie więcej niż 20 proc. głosów.

Kierowca ciężarówki Jeff Nicholas (37 l.) powiedział AFP: „Ponownie będę głosował na Trumpa”, dodając: „Może i jest uparty, ale naprawdę potrafi wszystko załatwić”.

Najnowsze sondaże są złą wiadomością dla DeSantisa, którego poparcie w Iowa wynosi średnio około 16 procent, choć początkowo był postrzegany jako najsilniejszy konkurent Trumpa.

Jeśli zastąpi Haleya w klubach, jego kampania może się zakończyć.

Jednak DeSantis nalegał w niedzielę, aby jego „bardzo zagorzali” zwolennicy pojawili się w wystarczającej liczbie, aby utrzymać go w wyścigu.

Powiedział ABC, że w 2016 r. w klubie wzięło udział jedynie 186 000 obywateli, a „teraz przy takiej pogodzie może być znacznie niższa”, co sprawia, że ​​frekwencja ma kluczowe znaczenie.

„Zabierzcie ze sobą przyjaciół i rodzinę” – nawoływał swoich zwolenników. Kurczę, to będzie puenta.

„Dobrze jest być słabszym, gdy ludzie chcą cię wykluczyć”.

Pani Haley, która jako była gubernator Karoliny Południowej była ambasadorem Trumpa przy ONZ podczas jego pierwszej kadencji, pragnie przekroczyć oczekiwania, aby wzmocnić swoje twierdzenia, że ​​jest jego największą rywalką.

„Dobrze czy nie, następuje chaos” – powiedziała pani Haley podczas ostatniej chwili przerwy w kampanii w mieście Adel, dodając: „Nie da się naprawić bałaganu Demokratów bałaganem Republikanów”.

Iowa nie przewiduje ostatecznego kandydata, ale uważa się, że ma on kluczowe znaczenie dla przesiewania pola i służenia jako odskocznia do kilku kolejnych stanów na polu bitwy.

READ  Australijczycy, którzy przeżyli próby nuklearne, wzywają do podpisania traktatu, gdy przemawiają na posiedzeniu ONZ

– Z Agence France-Presse

Przeczytaj powiązane tematy:Donalda Trumpa