Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Donald Trump w walce o nominację Republikanów stara się pokonać Rona DeSantisa i Nikki Haley

Donald Trump w walce o nominację Republikanów stara się pokonać Rona DeSantisa i Nikki Haley

Rok po Rupercie Murdochu Poczta nowojorska W nagłówku na pierwszej stronie gubernator Florydy Ron DeSantis jest opisywany jako „przyszłość” GOP. Były sojusznik Trumpa, który stał się rywalem, stara się utrzymać w walce o nominację GOP, podczas gdy była ambasador ONZ Nikki Haley nabiera rozpędu. Kandydat Trumpa. Prezydent Trump pozostaje dominujący.

DeSantis spadł na trzecie miejsce w cieszącym się dużym szacunkiem sondażu Des Moines Register/NBC, a zaledwie 16 procent wyborców Partii Republikańskiej stwierdziło, że wybrałoby go na swojego preferowanego kandydata na prezydenta. Haley zajęła drugie miejsce z 20 procentami.

Ron DeSantis desperacko pragnie uniknąć trzeciego miejsca w Iowa, co mogłoby potępić jego kampanię.kredyt: AP

Sondaż, który przeprowadzono w dniach 7–12 stycznia, a jego margines błędu wynosił 3,7 procent, był szczególnym ciosem dla DeSantisa, który pozostawał w tyle pomimo odwiedzenia wszystkich 99 hrabstw stanu Iowa w celu przyciągnięcia wyborców.

Przelał także większość pieniędzy ze swojej kampanii na rzecz stanu, mając nadzieję nabrać impetu przed kolejną rundą prawyborów w New Hampshire i Południowej Karolinie, a ostatecznie nominacją partii do Białego Domu.

pobierać

DeSantis desperacko pragnie uniknąć trzeciego miejsca, które według Republikanów może zmusić go do wycofania się z wyścigu.

W niedzielę DeSantis wraz ze swoją żoną Casey uczestniczył w wydarzeniu w ratuszu, kiedy amerykański komik znany z żartów wobec osobistości prawicy przerwał wydarzenie, aby wręczyć mu „trofeum uczestnictwa”.

„Prawdopodobnie nie wygrasz wyborów, prawda, ale jesteśmy z ciebie dumni, że spróbowałeś” – powiedział Davram Stifler z duetu komediowego The Good Liars.

DeSantis bagatelizował znaczenie niedzielnych wyników sondażu, twierdząc, że lubi je niedoceniać i że wynik będzie lepszy niż wskazują dane.

„Dobrze sobie poradzimy” – powiedział, co stanowi wyraźną zmianę w porównaniu z zeszłym tygodniem, kiedy nadal upierał się, że może wygrać.

READ  Aktualizacja wojny Ukraina-Rosja: Moskwa mówi, że wysłanie sił pokojowych na Ukrainę może doprowadzić do konfrontacji NATO-Rosja