Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Komponenty Air Defence Combat Command System dostarczone do Polski przez Northrop Grumman

Komponenty Air Defence Combat Command System dostarczone do Polski przez Northrop Grumman

Aktualności

16 maja 2023 r

Dona Taylora

Nauczyciel techniczny

Wojskowe systemy wbudowane

Komponenty Air Defence Combat Command System dostarczone do Polski przez Northrop Grumman
Fotka US Army

Huntsville w Alabamie. Northrop Grumman Corporation dostarczyła kluczowe komponenty Zintegrowanego Systemu Dowodzenia Bojowego (IPCS) dla polskiego programu obrony powietrznej średniego zasięgu WISŁA, poinformowała firma w oświadczeniu. Najnowsza dostawa jest o krok bliżej do pełnego wdrożenia IBCS w ramach polskiego programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.

Niedawno wysłane przekaźniki IBCS Integrated Fire Control Network (IFCN) mają wesprzeć harmonogram działań polowych programu WISŁA i zaznaczyć pierwszą zagraniczną sprzedaż IBCS dla wojska, podała firma.

Oprócz dostaw przekaźników IFCN, Northrop Grumman prowadzi ciągłą integrację i scenariusze testowe z centrami operacji zaangażowania (EOC) i przekaźnikami. Firma twierdzi, że te testy, wraz z towarzyszącym im szkoleniem, są kluczowymi krokami w kierunku osiągnięcia przez Polskę pełnej dostawy ich początkowych systemów do podstawowej zdolności operacyjnej jeszcze w tym roku.

IPCS zapewnia modułową, otwartą i skalowalną architekturę, która ma na celu poprawę pola bitwy poprzez oddzielenie czujników i efektorów oraz zapewnia wysoki poziom integracji sieci, aby usprawnić podejmowanie decyzji przez wojowników, czytamy w raporcie.

Instytucje specjalne

READ  Gdy płace nieznacznie wzrosną zgodnie z oczekiwaniami w zatrudnieniu w Polsce | Pstryknąć