Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Osoby uczące się języka angielskiego są najlepszymi czytelnikami w świecie zachodnim w międzynarodowych rankingach umiejętności czytania i pisania

W wielu krajach, w tym w Anglii, dziewczęta osiągały lepsze wyniki niż chłopcy. Jednak wyniki pokazują, że różnica między płciami zmniejszyła się w Anglii, chociaż doprowadziło to do niewielkiego spadku wyników dziewcząt od ostatniego testu.

Minister edukacji Nick Gibb powiedział, że spadek liczby dziewcząt był „bardzo niski”.

Powiedział: „Jeśli chodzi o kobiety, nie chcemy, aby jakakolwiek grupa upadła w ramach tych badań nad czytaniem.

„Ale niezwykłe jest to, że jeśli weźmiesz wyniki jako całość, nie zauważyliśmy znaczącego spadku naszego rzeczywistego wyniku pomimo wszystkich wyzwań związanych z okresem Covid-19 – i nawet gdy reszta z tych 43 krajów odnotowała spadek w ich punktacji”.

Triumf akustyki

Pan Gibb powiedział, że wyniki dziewięcio- i 10-latków są świadectwem sukcesu wprowadzenia przez rząd akustyki, która uczy uczniów rozpoznawania dźwięków wydawanych przez litery i łączenia ich ze sobą, tworząc słowa.

Powiedział: „Pomimo wielu sprzeciwów ze strony interesów narodowych, podejście przyjęte przez rząd odniosło sukces w poprawie czytania dzieci w tym kraju”.

Pochwalił zaangażowanie 250 000 nauczycieli szkół podstawowych w czytanie, które „przyjęło” podejście fonetyczne.

Pan Gibb powiedział, że chce zapewnić, że postępy dzieci ze szkoły podstawowej będą kontynuowane w szkole średniej.

„To bardzo ważne, aby dzieci nadal czytały i były szczęśliwe pod względem mobilności społecznej, nad którą wciąż pracujemy jako rząd” – powiedział Gibb.

Ponad 4000 uczniów w Anglii wypełniło internetowy test umiejętności czytania i kwestionariusz używany do ustalania rankingów. Test polega na przeczytaniu tekstów o długości około 500 słów, a studenci proszeni są o udzielenie odpowiedzi na pytania sprawdzające zrozumienie tekstu.

Tylko 29 procent studentów w Wielkiej Brytanii twierdzi, że lubi to, czego się uczy, co plasuje Wielką Brytanię na 42. miejscu na 57 krajów pod tym względem.

READ  Polska Żabka testuje w pełni elektryczny samochód dostawczy

„Nauczyciele wykonali kawał dobrej roboty”

Geoff Barton, sekretarz generalny Association of School and College Heads, powiedział: „To bardzo potrzebna dobra wiadomość dla systemu edukacji.

„Te doskonałe wyniki w zakresie standardów czytania uczniów w wieku od 9 do 10 lat są świadectwem ciężkiej pracy, talentu i zaangażowania nauczycieli i liderów szkół podstawowych”.

Dr Dirk Hastedt, dyrektor wykonawczy Organizacji ds. Międzynarodowej Oceny Osiągnięć w Edukacji, która prowadzi badanie, powiedział: „Wielka Brytania jest jednym z nielicznych krajów, które były w stanie utrzymać poziom osiągnięć, jaki wykazały w 2016 r.”.

Dodał: „Można spekulować, że wyniki mogłyby się poprawić, gdyby nie Covid-19… Nauczyciele radzili sobie dobrze nawet w blokadach”.

Profesor Alan Smithers, dyrektor Centrum Badań nad Edukacją i Zatrudnieniem na Uniwersytecie Buckingham, powiedział: „Wyniki odzwierciedlają zmianę podejścia do wczesnej edukacji, w której obecnie kładzie się duży nacisk na użycie słów i liczb.

„Chociaż rodzice i nauczyciele czasami płaczą z powodu egzaminu Chuts, nie ma wątpliwości, że wyznaczyli oni jasne cele szkołom podstawowym, co znajduje odzwierciedlenie w naszej pozycji na arenie międzynarodowej”.