Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Komputery Spiral Blue zostały wystrzelone na pokład misji Transporter-10

Komputery Spiral Blue zostały wystrzelone na pokład misji Transporter-10

Australijski startup Spiral Blue ogłosił, że cztery jego komputery brzegowe SE-1 zostały dostarczone na orbitę na pokładzie misji SpaceX Transporter-10 z Cape Canaveral na Florydzie na pokładzie rakiety Falcon 9.

Dwa komputery zostaną wystrzelone w ramach misji klientów, natomiast dwa pozostałe będą obsługiwane przez firmę, co zwiększy łączną liczbę komputerów Spiral Blue na orbicie do 8.

Wystrzelenie Spiral Blue jest częścią projektu Rainbow Python – pierwszej australijskiej misji hiperspektralnej. Umożliwi to rozbudowę uruchomionego przez spółkę w 2023 roku programu YCIS (Your Code In Space), który umożliwia użytkownikom testowanie urządzeń SB na orbicie.

W przypadku misji dla klientów samolot SE-1 jest składnikiem Hyperspectral Imager firmy Esper Satellites, badającego skład chemiczny przy użyciu technologii HSI.

Drugi SE-1 zapewnia zaawansowane możliwości obliczeniowe dla satelity klienta.

„Wprowadzenie na rynek naszych pierwszych urządzeń dla klientów to znaczący kamień milowy dla Spiral Blue, którego naprawdę nie można lekceważyć. Nasi klienci używają naszych urządzeń do wdrażania pokładowych urządzeń do przetwarzania i sterowania obrazowaniem „, powiedział James Buttenshaw, współzałożyciel.

„Sprzęt wprowadzony przez Spiral Blue zostanie wykorzystany między innymi do ponownego świadczenia naszej usługi YCIS, pomagając przyszłym klientom w testowaniu naszego sprzętu na orbicie. Oczekujemy, że będziemy mogli rozpocząć działalność za około miesiąc. Patrząc na przyszłość, w tym roku Spiral Blue planuje kilku innych operatorów i misje testowe, a nowe misje pojawiają się regularnie.

Firma twierdzi, że rok 2024 będzie pracowitym rokiem dla Spiral Blue ze względu na planowane wprowadzenie na rynek dodatkowych komputerów SE-1 w dalszej części roku, a także wprowadzenie na rynek komputera nowej generacji Space Edge w trzecim kwartale. SE-2, oparty na Orin NX, będzie miał większą moc obliczeniową jako produkt dodatkowy obok SE-1.

READ  Nowość w listopadzie 2021 dla członków PlayStation Plus