Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Google zapowiada nową funkcję połączeń telefonicznych w telefonach Pixel

Google zapowiada nową funkcję połączeń telefonicznych w telefonach Pixel

Po wdrożeniu nowych, potężnych narzędzi AI do wybierania telefonów Pixel, Google po cichu wypuścił nową funkcję połączeń satelitarnych, która nagle pojawiła się w telefonach Pixel w zeszłym tygodniu.

zauważony wcześniej wiadomości Google W Telegramie i nazywana „Satellite SOS” ta funkcja prawdopodobnie umożliwi wykonywanie połączeń alarmowych, gdy użytkownicy będą poza zasięgiem sieci komórkowej i Wi-Fi.

Więcej z ForbesaSamsung wprowadza nową funkcję do milionów telefonów Galaxy

Nie wiemy dokładnie, jak ta funkcja będzie działać, ponieważ w tej chwili nie można z niej korzystać, ale można ją zobaczyć. Tę opcję znajdziesz w podmenu Ustawienia zabezpieczeń i sytuacji awaryjnych na telefonie Pixel (przynajmniej na Pixelu 8 Pro), ale jeśli ją dotkniesz, nic się nie stanie. Oczywiście funkcja nie jest jeszcze gotowa do udostępnienia, więc Google mogło ją przypadkowo dodać podczas aktualizacji lub drażnić się z nadchodzącą funkcją.

9To5Google Dzięki nadchodzącemu telefonowi Pixel mogłem bliżej przyjrzeć się tej funkcji i okazało się, że ludzie będą mogli dzwonić lub wysyłać SMS-y do służb ratunkowych za pośrednictwem komunikacji satelitarnej. Udostępniona zostanie także lokalizacja w Mapach Google wraz z niektórymi szczegółami z konta Google osoby dzwoniącej, takimi jak imię i nazwisko, numer IMEI, poziom naładowania baterii, adres e-mail, dane kontaktowe w sytuacjach awaryjnych i numer telefonu.

Użytkownicy będą mieli możliwość wyboru, jakie informacje zostaną udostępnione służbom ratunkowym na podstawie zrzutów ekranu aplikacji 9to5Google Nabierający. Co ciekawe, w menu ustawień pojawia się wzmianka o Garminie, wraz z propozycją zapisania się do planu ubezpieczenia poszukiwawczo-ratowniczego firmy Garmin. Już w zeszłym roku krążyły pogłoski, że Google współpracuje z firmą Garmin nad wprowadzeniem usług komunikacji satelitarnej na Androida.

Więcej z ForbesaGoogle prezentuje nowe, innowacyjne możliwości Androida dzięki Gemini AI

Będzie to ważna nowa funkcja dla telefonów Pixel firmy Google i Androida, jeśli zostanie szeroko wdrożona. Nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale dlatego, że Apple wprowadził dokładnie tę samą funkcję w najnowszych iPhone'ach. Było już wiele historii Zagubieni wędrowcy Ratownicy są ratowani poprzez połączenie satelitarne z urządzeniami iPhone 14. Usługi te mogą naprawdę uratować życie i stanowić wyraźną, wbudowaną szansę marketingową dla urządzenia, jeśli działa ono prawidłowo.

Apple zobowiązało się do bezpłatnego udostępniania funkcji połączeń satelitarnych w telefonie iPhone przez trzy lata. Nie jest jasne, czy Apple będzie pobierać od użytkowników opłaty za dostęp w 2026 r., ale firma wyraźnie chce pozostawić tę opcję otwartą. W przypadku telefonów Pixel wspomnienie o planie ubezpieczeniowym firmy Garmin sprawia, że ​​zastanawiam się, czy Google w przyszłości również rozważa płatną subskrypcję tej funkcji.

Będziemy musieli sprawdzić, czy tak jest, ale istnieje uzasadniony powód, aby obawiać się płacenia abonamentu za funkcje w telefonie, ponieważ dokładnie to sugerują firmy takie jak Samsung.

Więcej z ForbesaKluczowe przecieki na temat telefonu Google Pixel 9 ujawniają zaskakujący nowy design
spłacać Dla mnie strona internetowa.

READ  Samsung potwierdza najnowsze darmowe oferty na Galaxy S24 Ultra