Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Konta Microsoft bez hasła mogą stać się przeszłością

Obrazy Getty

Microsoft urzeczywistnia logowanie bez hasła do kont Windows i Microsoft Od latDziś te wysiłki przynoszą owoce: Raporty z Pogranicza Od dziś użytkownicy mogą całkowicie usunąć swoje hasła ze swoich kont Microsoft i zdecydować się na korzystanie z aplikacji Microsoft Authenticator lub innej formy weryfikacji do logowania się na nowych urządzeniach. Firma Microsoft dodała obsługę logowania bez hasła do kont służbowych i szkolnych Powrót w marcu, ale jest to pierwszy raz, gdy ta funkcja została zaoferowana dla pojedynczych, starych i zwykłych kont Microsoft.

Konta bez hasła poprawiają bezpieczeństwo, całkowicie usuwając hasła z równania, uniemożliwiając uzyskanie jakiegokolwiek dostępu do pełnych informacji o koncie bez dostępu do czegokolwiek, czego używasz do weryfikacji tożsamości w celu uwierzytelniania dwuskładnikowego. Nawet jeśli chronisz swoje konto Microsoft za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego, osoba atakująca, która zna hasło do Twojego konta Microsoft, może nadal wypróbować to hasło w innych witrynach, aby sprawdzić, czy zostało ono ponownie użyte w dowolnym miejscu. oraz niektóre formy uwierzytelniania dwuskładnikowego, w szczególności uwierzytelnianie dwuskładnikowe oparte na SMS, Mają własne problemy z bezpieczeństwem.

Komunikat ostrzegawczy, który zobaczysz po włączeniu funkcji konta bez hasła.

Komunikat ostrzegawczy, który zobaczysz po włączeniu funkcji konta bez hasła.

Andrzeja Cunninghama

Firma Microsoft wprowadziła uwierzytelnianie bez hasła dla kont Windows 10 i Microsoft na chwilęA jeśli już korzystasz z tych funkcji, nic nie zmieni się w sposobie logowania się na urządzeniach. Musisz tylko odwiedzić Witryna konta Microsoft, przejdź do zakładki Bezpieczeństwo, wybierz Zaawansowane opcje bezpieczeństwa i włącz funkcję Konto bez hasła, aby całkowicie usunąć hasło.

Jeśli chcesz pracować całkowicie bez hasła, najłatwiejszym i najbezpieczniejszym sposobem dla większości ludzi jest użycie Aplikacja Microsoft Authenticator na Twoim telefonie; Jeśli już ją zainstalowałeś, wszystko, co musisz zrobić, aby potwierdzić usunięcie hasła do konta, to otworzyć aplikację i wyrazić zgodę na zmianę. Inne aplikacje uwierzytelniające, takie jak Authy lub Google Authenticator, nie będą działać w formacie kodu QR, którego firma Microsoft używa do włączania kont bez hasła. Możesz także użyć fizycznego tokena zabezpieczającego, takiego jak plik Yubiki lub komputer obsługujący funkcję Windows Hello, aby się zalogować.

READ  Frontiers of Pandora to nowa gra oparta na filmach Jamesa Camerona