Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kopia zapasowa Teleskopu Hubble’a może zostać zarchiwizowana jeszcze w tym tygodniu za pośrednictwem Backup Instruments – IT Pro

Agencja kosmiczna NASA twierdzi, że teleskop Hubble’a może przejść na urządzenia zapasowe jeszcze w tym tygodniu. Może to oznaczać, że teleskop kosmiczny może wznowić badania naukowe. Problem zaczął się miesiąc temu.

NASA mówi W krótkiej aktualizacji zakończyłem formalne badanie wszystkich operacji związanych z możliwym przejściem na urządzenia do tworzenia kopii zapasowych. Ta zmiana prawdopodobnie nastąpi jeszcze w tym tygodniu, chociaż przyczyna jest badana uszkodzony komputer ładunku Nadal trwa.

Okaże się, czy rzekome włączenie urządzeń do tworzenia kopii zapasowych będzie działać do końca tego tygodnia. Miesiąc temu NASA próbowała przejść na dwa zapasowe moduły pamięci, ale nie udało się. Nie można wykonać polecenia włączenia modułu kopii zapasowej. Kolejne wysiłki, w tym zbieranie informacji diagnostycznych, również zakończyły się niepowodzeniem.

za

NASA wcześniej podejrzewała, że ​​przyczyną jest moduł pamięci, ale organizacja wskazała, że ​​błędy pamięci mogą być również tylko symptomem, a przyczyną może być inny element sprzętu. Jednostka napędowa/koordynator nauki o danych oraz jednostka sterująca mocą zostały później uznane za jednostkę sterującą mocą. Jeśli jeden z tych systemów jest podejrzewaną przyczyną, trudno będzie przełączyć się na urządzenia do tworzenia kopii zapasowych. Jeśli używasz Standby Command Module/Scientific Data Coordinator lub Standby Power Controller, wiele części sprzętowych statku kosmicznego również musi zostać zamienionych ze względu na sposób, w jaki są one połączone z poleceniami i przetwarzaniem danych instrumentu naukowego. Komputer z ładunkiem jest tego częścią.

Zadaniem użytecznego komputera jest zarządzanie i sterowanie wszystkimi instrumentami naukowymi. Miesiąc temu ten komputer nie odbierał już sygnału „Zostań żywym”; To jest normauścisk ręki Między komputerem z ładunkiem a głównymi teleskopami, aby wskazać, że wszystko jest w porządku. Gdy ten sygnał nie zostanie spełniony, wszystkie instrumenty naukowe są automatycznie przełączane w tryb awaryjny. Tak jest nadal, co oznacza, że ​​miesiąc temu żadne badania naukowe nie były możliwe.

READ  Gry wideo są świetnym lekarstwem na utratę pamięci i sprawności