Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba przygotowuje się do sierpniowej wyprawy w celu uruchomienia strony

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba „GO” zostanie wysłany z Northrop Grumman w Kalifornii do miejsca startu w Gujanie Francuskiej pod koniec sierpnia.

Tematy związane z kosmosem zdecydowanie pojawiały się ostatnio w wiadomościach.

Chiny właśnie wylądowały Łazik na Marsie, Tydzień temu wymykający się spod kontroli chiński pocisk był monitorowany na całym świecie, aby określić, kiedy i gdzie 22 tony kosmicznego śmieci Zejdzie. NASA dostała Nowy urzędnik A turystyka kosmiczna dosłownie na horyzoncie

(Zastrzeżenie: jestem kandydatem do załogi Lot księżycowy DearMoon SpaceX Zaplanowane w 2023 r.)

Inną ważną wiadomością z kosmosu w tym tygodniu była wirtualna odprawa przeprowadzona 11 maja dla mediów przez NASA na temat stanu Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba (JWST).

Web Telescope to międzynarodowa współpraca pomiędzy NASA, The Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) I Kanadyjska Agencja Kosmiczna (CSA).

WTOP przez lata informował o JWST, podając szczegóły, aktualizacje i największe odkrycie w tej odprawie – że JWST jest „GO” do wysłania z Northrop Grumman w Kalifornii do miejsca startu w Gujanie Francuskiej pod koniec sierpnia.

W Kalifornii Northrop Grumman pracował nad zamocowaniem teleskopu do statku kosmicznego. Rejs potrwa kilka tygodni i wyruszy przez Kanał Panamski, aby w końcu dotrzeć Wystrzelenie rakiety Arianespace Budynków.


Pokrycie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba WTOP


że Zostanie wystrzelony pocisk Ariane-5 JWST była największą dostępną rakietą, kiedy projektowano teleskop statku kosmicznego. JWST jest składany, aby zmieścić się w owiewce stożka szumu Ariane-5 i po pomyślnym dotarciu na orbitę przejdzie złożoną i precyzyjną sekwencję dyfuzji.

za Raport maj 2021 Rządowe Biuro Odpowiedzialności (GAO) przytoczyło problem w Ariane-5: „Jest prawdopodobne, że data uruchomienia JWST zostanie przesunięta poza październik 2021 r. Z powodu anomalii wykrytych w pojeździe startowym JWST”.

Podczas odprawy, a także wywiadów uzupełniających, Ariane-5 został opisany jako „gotowy” z JWST „nr 3 w oświadczeniu startowym”.

Dwa uruchomienia przed JWST powinny dostarczyć oczekiwanych danych wskazujących stan wydajności renderowania. Żadna zmiana nie została ogłoszona do dnia premiery 31 października tego roku.

READ  Czarna reprezentacja w fizyce podstawowej opieki zdrowotnej

Gdy JWST zostanie wystrzelony na orbitę, będzie kontrolowany przez Centrum Operacyjne Misji JWST (MOC) zlokalizowane w Space Telescope Science Institute W Baltimore w stanie Maryland.

Zapasowy MOC znajduje się w NASA Centrum Lotów Kosmicznych Goddarda (GSFC) w Greenbelt w stanie Maryland. JWST jest zbudowany w Goddard.

Odwiedziłem MOC w styczniu 2018 roku i przeprowadziłem wywiad z Carlem Starrem, dyrektorem ds. Operacji misyjnych, czyli „MOM” dla JWST. COVID-19 uniemożliwił osobistą wizytę w tym tygodniu, ale dostałem od Starra wiadomość z Departamentu Handlu przez telefon.

Powiedział, że Departament Handlu był na „próbie mistrzowskiej przez osiem kolejnych dni, a to była rutyna miesięczna. Ćwiczenia odbywają się w czasie rzeczywistym – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – zarówno na fioletową, jak i zieloną zmianę. Departament Handlu od października ubiegłego roku ”.

W przypadku pracowników Ministerstwa Handlu „około 400 osób to„ wsparcie konsoli ”, z czego ponad 60 osób jest na miejscu na zmianę, a kolejne 120 osób poza siedzibą w różnych częściach kraju, a także w Europie i Niemczech w ramach wsparcia MOC . Personel Ministerstwa Handlu liczy około 600 osób ”.

Zapytałem Starra, czego się najbardziej obawiał, kiedy to była „MAMA” dla JWST w 2018, a ona zrobiła to ponownie w 2021. Jego odpowiedź wcale się nie zmieniła.

„Upewnij się, że ludzie się nie palą” – powiedział Starr.

„Kontrolowanie tych 10 dolców wiąże się z dużym napięciem Jeden bilion [emphasis added] Zasoby narodowe i chcę im w tym pomóc. Robimy to, zapewniając ich, że mamy dobry plan ”.

MOC miał protokoły COVID-19 i powiązany plan podczas pandemii dla personelu, a kiedy rozmawiałem ze Starrem, poinformował, że dostanie kolejny test COVID-19 w ramach przygotowań do pełnej próby w przyszłym tygodniu.

Starr zakończył naszą rozmowę mówiąc: „Chciałbym zabrać publiczność do STScI, aby zobaczyć, jak wydawane są ich pieniądze z podatków i zobaczyć, co robimy”.

READ  NASA aktualizuje swoje narzędzie do wizualizacji „Oczy na Układ Słoneczny”

Po weryfikacji STScI jest obecnie niedostępne dla opinii publicznej z powodu pandemii, ale „monitoruje stan epidemii w całym stanie oraz podejście instytucji akademickich, korporacji i samorządów lokalnych do zmieniających się okoliczności przy opracowywaniu naszych planów”.

Instytut to ma Szerokie możliwości edukacyjne i informacyjne Dostępne dla publiczności i szkół.

Aby przedstawić perspektywę naukową w JWST, wysłałem kilka pytań e-mailem do Amber N. Straughn, astrofizyka i zastępcy naukowca w Projekcie Komunikacji Teleskopu Webb oraz zastępcy dyrektora Departamentu Nauk Astrofizyki Goddarda.

Będziesz oglądać z JWST? Jeśli tak, czy mógłbyś podzielić się z tym, co jest z tym związane?

Jestem w zespole nad kilkoma różnymi wczesnymi programami obserwacyjnymi JWST, z których wszystkie koncentrują się głównie na polu ewolucji galaktycznej.

Jestem szczególnie zainteresowany tym, jak galaktyki tworzą swoje gwiazdy i czarne dziury oraz jak te procesy zmieniają się w czasie, a dzięki JWST zaczniemy lepiej rozumieć, jak ten proces zachodził we wcześniejszych czasach we Wszechświecie.

Oczywiście JWST został pierwotnie zaprojektowany do badania epoki pierwszych galaktyk powstałych po Wielkim Wybuchu – jest to część przestrzeni, której dosłownie nigdy wcześniej nie widzieliśmy, więc zobaczenie, co znajduje się poza naszymi obecnymi granicami, będzie niewątpliwie interesujące.

Co robisz w GSFC i JWST?

Jestem astrofizykiem i pracuję jako zastępca naukowca w JWST Communications Project. Oznacza to, że jestem łącznikiem naukowym od zespołu JWST Project Science do zespołów ds. Komunikacji i spraw legislacyjnych.

Jestem trochę pośrednikiem … Staram się tłumaczyć techniczne aspekty zadania w sposób zrozumiały dla publiczności.

Funkcjonalnie oznacza to, że recenzuję produkty, takie jak funkcje informacyjne i treści w mediach społecznościowych, oraz pomagam w takich kwestiach, jak strategia komunikacji.

Oprócz JWST jestem również zastępcą dyrektora ds. Komunikacji w Departamencie Nauk Astrofizycznych Goddarda, kierując wspaniałym zespołem zajmującym się komunikacją w ramach nie-pionierskich misji i programów badawczych Goddarda.

READ  Badania: niektóre koralowce mogą przetrwać zmiany klimatu bez kosztów metabolicznych

Jak myślisz, co byłoby największym odkryciem JWST?

To trudne pytanie! Myślę, że ujawnienie kształtu bardzo wczesnych galaktyk będzie podstawą ewolucji galaktyk.

Myślę też, że JWST będzie pionierem w dziedzinie nauk o egzoplanetach. Ostatecznie domyślam się, że największym odkryciem JWST będzie coś dość zaskakującego.

To właśnie może się wydarzyć, gdy rozpoczynamy duże, odważne i ambitne misje, takie jak JWST, i myślę, że jego odkrycia zaskoczą nas i zachwycą w sposób, o którym nawet nie śniliśmy.

Jakie rady możesz dać studentom, którzy chcą zaangażować się w kosmos?

Po pierwsze: znajdź dobrych mentorów, którzy pomogą Ci nawiązać relacje i stworzyć możliwości – mogą to być nauczyciele, doradcy lub ktoś, kto pewnego dnia znajdzie pracę, o której chcesz. Po drugie: zrób dodatkowe rzeczy, jeśli możesz – znajdź programy wakacyjne, dołącz do klubów zainteresowań itp.

I na koniec: nie bój się wyciągać i zawieść. Wciąż zawodziłem (i nadal to robię!) I tak się rozwijamy. Cóż, jeszcze jedno: zachowaj równowagę w swoim życiu i rób to, co cię uszczęśliwia.

Kiedy to piszę, Światowy dzień astronomii Daj się zauważyć, wybacz kalambury na całej planecie. JWST przepisze plik Podręczniki astronomii i astrofizyki Podobnie jak Kosmiczny Teleskop Hubble’a i Czy obserwatorium Mount Wilson Kiedy zaczęli pracować.

W astronomii istnieje pewnik, że ilekroć rewolucyjny teleskop lub instrument naukowy obserwuje wszechświat, następują nowe odkrycia.

Zapewniamy, że JWST jest rewolucyjny, a ludzie, którzy go zbudowali, obsługują i oglądają, są niecodzienni. WTOP będzie nadal śledzić tę historyczną podróż do gwiazd.

Śledź mnie na Twitterskyguyinva i Mój codzienny blog Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z astronomii i eksploracji kosmosu.

Możesz również wysłać do mnie wiadomość e-mail na adres [email protected].