Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kreml bagatelizuje nieudane lądowanie na Księżycu i twierdzi, że program kosmiczny będzie kontynuowany

Kreml bagatelizuje nieudane lądowanie na Księżycu i twierdzi, że program kosmiczny będzie kontynuowany

Wspomagacz rakietowy Sojuz-2.1b z górnym stopniem Fregat i lądownikiem księżycowym Łuna-25 startuje z platformy startowej na kosmodromie Wostocznyj w dalekowschodnim regionie Amur w Rosji, 11 sierpnia 2023 r. Roscosmos/Vostochny Space Center/ Ulotki za pośrednictwem redaktorów Reuters – to zdjęcie udostępniła strona trzecia. Jest obowiązkowe Uzyskaj prawa licencyjne Czytaj więcej

MOSKWA, 29 sierpnia (Reuters) – Kreml oświadczył we wtorek, że niepowodzenie rosyjskiej misji Łuna-25 na Księżyc na początku tego miesiąca „nie jest straszne” i że najważniejsze jest kontynuowanie rosyjskiego programu eksploracji kosmosu.

W kontakcie z reporterami rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział: „To nie jest powód do rozpaczy ani do wypadania włosów. To kolejny powód, aby przeanalizować przyczyny (porażki) i następnym razem je wyeliminować”.

Łuna-25, pierwsza rosyjska misja na Księżyc od 1976 r., rozbiła się na Księżycu 19 sierpnia po nieudanym manewrze orbitalnym, co za granicą uznano za poważny cios dla rosyjskiego programu kosmicznego. Kilka dni później indyjski statek kosmiczny pomyślnie wylądował na Księżycu.

Pieskow powiedział: „Najważniejsze, żeby się nie zatrzymywać. Nasze plany są bardzo ambitne i będą dalej realizowane”.

Tekst autorstwa Felixa Lighta. Montaż: Jay Faulconbridge i Mark Trevelyan

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskaj prawa licencyjneotwiera nową kartę
READ  Korzyści z osobistego korepetycji przewyższają ryzyko związane z Covid-19 dla dzieci