Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Król Karol III przysięga przestrzegać „bezinteresownego obowiązku” królowej

Król Karol III Po raz pierwszy zwrócił się do brytyjskiego parlamentu jako król, mówiąc, że czuje „ciężar historii”.

Król i Camilla, małżonka królowej, zasiedli na tronach w Westminster Hall, słuchając kondolencji Lorda Wodza i Przewodniczącego Izby Gmin.

Król obiecał naśladować swoją zmarłą matkę w „oddanej służbie”.

Król Karol III po raz pierwszy przemawia w brytyjskim parlamencie jako król. (dziewięć)
Król Karol II i królowa małżonka Camilla przybywają do parlamentu Wielkiej Brytanii.
Król Karol II i królowa małżonka Camilla przybywają do parlamentu Wielkiej Brytanii. (dziewięć)
chwalony Królowa Elżbieta IImówiąc: „Jak Szekspir powiedział o byłej królowej Elżbiecie, była wzorem dla wszystkich żyjących książąt”.
Wcześniej wnuk zmarłej królowej Pochwalony przez księcia Harry jako „kompas prowadzący” i wychwalał jej „niewzruszoną godność i łaskę”.

Szkocja żegna się z królową

Edynburg, Szkocja - 11 września: Wiceadmirał Timothy Lawrence i brytyjska księżniczka Anne, księżniczka Royal stoją uroczyście, gdy trumna królowej Elżbiety II, pokryta szkockim sztandarem królewskim, kończy swoją podróż z Balmoral do Pałacu Holyroodhouse 11 września 2022 r. w Edynburgu, Stany Zjednoczone Królestwo.  Elizabeth Alexandra Mary Windsor urodziła się 21 kwietnia 1926 na Broughton Street w Mayfair w Londynie. W 1947 poślubiła księcia Filipa i objęła tron ​​Wielkiej Brytanii
Trumna królowej Elżbiety II będzie dziś wystawiana w Edynburgu przez 24 godziny (GT)

Ceremonia w Westminster Hall

Setki prawodawców tłoczyło się w tysiącletniej sali Westminster Hall w obu izbach parlamentu na nabożeństwo obfitujące w festiwal, podczas którego Parlament złożył królowi kondolencje, a on odpowiedział.

Wrzawa trębacza powitała króla i jego żonę Camillę, królową małżonek, gdy weszli do sali wypełnionej setkami prawodawców.

Król Karol III i Camilla, małżonka królowej, słuchają przewodniczącego Izby Gmin sir Lindsaya Hoyle’a (z prawej) w Westminster Hall w Londynie, gdy Izby Parlamentu spotykają się, aby złożyć kondolencje z powodu śmierci królowej Elżbiety II. (Joe Giddens/PA Drut)
Król Karol III i Camilla, małżonka królowej, stoją przed tronami w Westminster Hall.  (Dan Kitwood/Zdjęcie basenu przez AP)
Król Karol III i Camilla, małżonka królowej, stoją przed tronami w Westminster Hall. (AFP)

Król powiedział członkom Izby Gmin i Izby Lordów, że będzie podążał za swoją matką, zmarłą królową Elżbietą II, w obronie „cennych zasad rządów konstytucyjnych”, które stanowią podstawę systemu politycznego Wielkiej Brytanii.

Ceremonia odbyła się w Westminster Hall, ponieważ członkowie rodziny królewskiej nie są wpuszczani do Izby Gmin.

Ta zasada sięga XVII wieku, kiedy król Karol I próbował wkroczyć i aresztować ustawodawców.

Ta konfrontacja między Koroną a Parlamentem doprowadziła do wojny domowej, która zakończyła się ścięciem króla w 1649 roku.

Król Karol II i królowa małżonka Camilla przybywają do parlamentu Wielkiej Brytanii.
Król Karol II i królowa małżonka Camilla przybywają do parlamentu Wielkiej Brytanii. (dziewięć)

Sarkofag królowej będzie leżał w katedrze przez 24 godziny, dając publiczności szansę na wejście w przeszłość i oddanie hołdu.

Od lewej Sophie, hrabina Wessex, książę Edward, książę Andrzej, król Karol III, królowa Camilla, księżniczka Anna i Tim Lawrence podczas modlitwy i medytacji o życie królowej Elżbiety II w katedrze św. Idziego w Edynburgu. (AFP)
Król Karol III, księżniczka Anna, książę Andrzej i książę Edward idą za ciałem, niosąc trumnę królowej Elżbiety II. (GT)
Ludzie czekają, aby zobaczyć procesję sarkofagu królowej Elżbiety z Pałacu Holyrood do katedry St Giles na Royal Mile w Edynburgu. (AFP)

We wtorek poleci samolotem do Londynu, gdzie trumna będzie znajdować się w Pałacu Parlamentu od środowego popołudnia do rana pogrzebu 19 września.

Władze wydały już zasady i wytyczne dla osób, które chcą złożyć hołd w Londynie, z oczekiwaną długą kolejką.

Król i Camilla jadą jutro na wycieczkę do Belfastu w Irlandii Północnej.

Para odwiedzi zamek Hillsborough i obejrzy wystawę poświęconą długiej współpracy królowej z Irlandią Północną.

Król ma następnie spotkać się z sekretarzem stanu ds. Irlandii Północnej oraz innymi przywódcami partii i otrzymać list kondolencyjny pod przewodnictwem marszałka Irlandii Północnej.

Po powrocie do Szkocji księżniczka Anna, jedyna córka królowej, przygotowuje się do eskortowania ciała matki, które wraca do Londynu.

Życie królowej na zdjęciach

Życie królowej na zdjęciach

READ  Główny księgowy Trumpa przyznaje się do winy i zeznaje przeciwko firmie byłego prezydenta