Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szwedzka prawica jest na skraju niewielkiego zwycięstwa w wyborach, ale czeka na ostateczny wynik |  Szwecja

Szwedzka prawica jest na skraju niewielkiego zwycięstwa w wyborach, ale czeka na ostateczny wynik | Szwecja

Przyszłość Szwecji jest na ostrzu noża, ponieważ kraj czeka na ostateczne podliczenie głosów w niedzielnych wyborach powszechnych, jako luźny blok partii skrajnie prawicowych. Szwecja Demokraci – teraz druga co do wielkości partia – mają najmniej szczęścia pod względem większości.

Przy przeliczeniu 95% głosów blok prawicowy miał 49,7%, podczas gdy cztery partie lewicowe, w tym obecna Partia Socjaldemokratyczna, miały 49%. Ostateczny obraz pojawi się w środę po policzeniu głosów obywateli szwedzkich mieszkających za granicą i niektórych z tych, którzy głosowali wcześniej.

Głosowanie przekłada się na większość zaledwie jednego mandatu w parlamencie dla partii prawicowych, a w ostatnich wyborach, w 2018 r., ostatecznie zmieniono trzy mandaty. Dowody z poprzednich wyborów nie wykazały żadnego wzorca, w jaki sposób te spóźnione głosowania wpłynęły na wynik, powiedział badacz Powiedzieć thelocal.sepodczas gdy liberalny dziennik Dagens Nyheter stwierdził, że jego analiza wskazuje, że ma prawidłową masę „dobra szansa” utrzymania pozycji lidera.

Szwedzki mainstream polityczny rozważał pozorną porażkę swojej strategii zajmowania stanowiska Szwedzkich Demokratów (SD) w sprawie przestępczości i imigracji, próbując zdobyć wyborców ze skrajnej prawicy.