Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Król Karol III zaatakowany przez królewskich urzędników w Cardiff | wideo

Król Karol III wdał się w niewygodną konfrontację z niezadowoloną wzmianką, witając pracowników w Walii.

73-letni brytyjski monarcha spotkał się na ulicach Cardiff z tysiącami mieszkańców w piątek czasu lokalnego, po wzięciu udziału w nabożeństwie modlitewnym i medytacji o życie królowej w Katedrze Llandaff, u boku królowej małżonki Camilli.

Ale nie wszyscy byli szczęśliwi widząc Jego Wysokość, ponieważ jednemu człowiekowi udało się zwrócić uwagę byłego księcia Walii, zanim przystąpił do zmiażdżenia go z powodu wykorzystania przez króla pieniędzy podatników.

– Karolu! Widać, jak mężczyzna krzyczy, zanim Charles podchodzi do niego, aby usłyszeć, co ma do powiedzenia.

Mężczyzna kontynuował: „Podczas gdy walczymy o ogrzewanie naszych domów, musimy zapłacić za twoją ofertę! Podatnik płaci za ciebie 100 milionów dolarów”.

Ochroniarz natychmiast wkracza między Charlesa i mężczyznę, zanim wyraźnie dotknięty król odwraca się od klipów i szybko wzrusza ramionami, gdy ściska dłoń radosnym fanom.

Weteran brytyjskiego prezentera telewizyjnego i szczery rojalista Piers Morgan skrytykował klip wideo na Twitterze, pisząc: „Wyobraź sobie, że robisz to mężczyźnie, którego matka zmarła kilka dni temu?

Była to pierwsza wizyta Karola w Walii od czasu wstąpienia na tron ​​po śmierci królowej Elżbiety II w dniu 8 września, a przyjęcie było w niektórych częściach letnie.

Kolejny klip, który pojawił się na Twitterze, pokazywał ludzi wygwizdujących nowego króla i jego małżonkę, gdy przybyli do katedry.

Walijski aktor Michael Sheen, który ostatnio Zrobił nagłówki dla swojej niewiarygodnej improwizowanej przemowy O tym, co powiedziałby, gdyby miał szansę rozświetlić walijską drużynę piłkarską przed następnym meczem Pucharu Świata z Anglią, przesłane Osiem minut wideo na Twitterze Wyjaśnij, dlaczego społeczeństwo czuje urazę do nowego króla.

53-letni aktor zaczął składać kondolencje Karolowi i rodzinie królewskiej oraz składać hołd „niezwykłej” królowej, szczegółowo opisując, jak 16 września był ważną datą dla mieszkańców Walii, ponieważ historycznie obchodzili 14 dzień. Stuletnia postać Owen Glyndwr – który poprowadził bunt przeciwko królowi Anglii Henrykowi IV, próbując „wyzwolić swój naród”.

READ  Jak Liz Truss zepchnęła Wielką Brytanię na skraj recesji w ciągu zaledwie jednego miesiąca | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

„Wizja Owena Glyndwra dotycząca tego, czym może być Walia i czego zaczął próbować budować, rozpoczęła się od ogłoszenia się Księciem Walii” – wyjaśnił Shane.

„[He] Prowadził bunt, który trwał 15 lat, ale został ostatecznie stłumiony, i to był ostatni raz, kiedy Walia była księciem Walii”.

Sheen wyjaśnił, jak w trzynastym wieku angielski król Edward I nazwał swojego syna, księciem Edwardem, pierwszym oficjalnym brytyjskim księciem Walii, co Shane opisał jako „symboliczny akt upominania, karania i poniżania Walii” w celu „powstrzymania rozwój narodu walijskiego”.

„Tak więc ta data, 16 września, jest ważna dla wielu osób w Walii, ponieważ wyznacza moment, w którym Glyndor otrzymał tytuł księcia Walii” – dodał Shane.

„Za wybranie 16 września na przyjazd do Walii, wkrótce po tym, jak jego syn książę William ogłosił nowego księcia Walii… Jestem pewien, że gdyby został wybrany celowo, wielu ludzi uważałoby to za wielką zniewagę dla tych, którzy świętują Owen Glyndwr w próbie uwolnienia tego narodu.

William, lat 40, i jego żona Kate Middleton, również 40, zostali nazwani Księciem i Księżną Walii po śmierci królowej.

Księżna Cambridge jest pierwszą kobietą, która posiada ten tytuł od czasu księżnej Diany, która zmarła w 1997 roku.

Tymczasem rodzina królewska przygotowuje się do ostatniego pożegnania z królową na jej pogrzebie, który odbędzie się w poniedziałek w Opactwie Westminsterskim.